2 listopada 2018

CANPACK Okocimski Brzesko vs BKS Bochnia

Zespół CANPACK Okocimski w najbliższą sobotę 3 listopada zmierzy się na własnym stadionie z dobrze znanym sobie rywalem z Bochni. Spotkanie to będzie równocześnie ostatnim meczem „Piwoszy” rozegranym przed własną publicznością w rundzie jesiennej IV ligi gr. wschodniej. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 13:00, a głównym arbitrem zostanie Agnieszka Olesiak z KS Limanowa.

Nie tak wyobrażali sobie obecna rundę zawodnicy jak i kibice BKS’u Bochnia, która po 13 kolejkach zajmują dopiero 15 miejsce w tabeli mając na swoim koncie zaledwie 9 punktów (2 zwycięstwa, 3 remisy, 8 porażek). Gorszy wynik ma tylko Olimpia Pisarzowa, która zajmuję ostatnia lokatę mając w swoim dorobku tylko 2 punkty. W ostatniej kolejce podopieczni Jerzego Kowalika (zajął miejsce dotychczasowego szkoleniowca Janusza Piątka) zremisowali na własnym stadionie z Watrą Białka Tatrzańska 0:0. Zawodnicy z „miasta soli” nie mogą pochwalić się również bilansem bramek, który wynosi 15:28 i jest najgorszym rezultatem w obecnych rozgrywkach IV ligi pod względem straconych bramek. Mimo to najlepszym strzelcem zespołu jest Ernest Świętek, który do tej pory zanotował 3 trafienia dla swojego zespołu. W sobotnim meczu za nadmiar żółtych kartek nie będzie mógł zagrać Mateusz Mlastek, który ma na koncie 4 żółte kartoniki.

Ponadto zespół z Bochni rywalizuje również w Pucharze Polski, gdzie w ramach III rundy zmierzy się z V-ligową Rzezawianką Rzezawa. Spotkanie to zaplanowano na 25 listopada.

Ostatnie spotkania BKS Bochnia:
BKS Bochnia – Watra Białka Tatrzańska 0:0
Poprad Muszyn – BKS Bochnia 1:0
Dunajec Zakliczyn – BKS Bochnia 2:2

Sobotnie spotkanie będzie kolejną szansą dla podopiecznych trenera Rafała Polichta by zdobyć ważne punkty, które pozwolą na zajęcie wyższego miejsca w ligowej tabeli. Pomóc w tym mają Mateusz Wawryka oraz Łukasz Kulig, którzy w ostatnim spotkaniu nie dokończyli meczu z powodu urazów. Dobrą wiadomością zarówno dla kibiców jak i szkoleniowca jest powrót do kadry Daniela Polichta, który od dłuższego czasu zmagał się z bólem pleców. Jednak ten sam zawodnik będzie musiał uważać bo na swoim koncie ma 3 żółte kartki. Tyle samo upomnień ma również Tomasz Gałka, oraz Winicjusz Wanicki. W sobotę nie zobaczymy natomiast Sergiusza Kosteckiego, który w meczu z Barciczanką zobaczył czerwoną kartkę.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
Barciczanka Barcice – CANPACK Okocimski Brzesko 2:0
CANPCK Okocimski Brzesko – Lubań Maniowy 1:0
CANPACK Okocimski Brzesko – Limanovia Limanowa 1:2

14. kolejka:

Limanovia Limanowa GKS Drwinia 3 listopada, 13:00
LKS Szaflary Sandecja II Nowy Sącz 3 listopada, 13:00
Dunajec Zakliczyn Unia Tarnów 4 listopada, 13:00
Orkan Szczyrzyc Glinik Gorlice 3 listopada, 13:00
Poprad Muszyna Tarnovia Tarnów 3 listopada, 11:30
Watra Białka Tatrzańska Olimpia Pisarzowa 4 listopada, 13:00
CANPACK Okocimski KS Brzesko Bocheński KS 3 listopada, 13:00
Lubań Maniowy Barciczanka Barcice 4 listopada, 13:00
Komentarze