5 października 2018

Watra Białka Tatrzańska kolejnym rywalem „Piwoszy”

Przed zawodnikami CANPACK Okocimski Brzesko kolejne starcie o ligowe punkty, o które powalczą z zespołem Watry Białka Tatrzańska. Spotkanie to zaplanowano na najbliższą sobotę 6 października o godzinie 16:00 w Białce Tatrzańskiej. Głównym arbitrem sobotnich zawodów będzie natomiast Jan Dzik z KS Wieliczka.

Zespół z Białki Tatrzańskiej w obecnych rozgrywkach uzbierał na swoim koncie 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis, 4 porażki) co pozwala na zajęcie 8 miejsca w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Janusza Piątka ulegli na własnym stadionie Limanovii Limanowa 0:3. Bramki w tym spotkaniu strzelili Sebastian Jacek, Rafał Gadzina oraz Paweł Matras. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest natomiast Łukasz Pazurkiewicz, który 8-krotnie pokonywał bramkarzy rywali. Bardzo dobrze wygląda również bilans strzelonych bramek, których zespół ma na koncie 20 i jest jednym z najlepszych rezultatów w naszej lidze (Limanovia Limanowa 21 strzelonych goli). Niestety drużyna znacznie gorzej radzi sobie w grze obronnej tracąc aż 19 bramek co jest drugim najgorszym wynikiem wśród wszystkich zespołów (BKS Bochnia 25 straconych bramek).

Ponadto zespół z Podhala uczestniczy w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie w ramach 4 rundy pewnie ograł Wiatr Ludźmierz 6:1. Skutecznością w tym meczu popisali się: Sebastian Świerzbiński oraz Rafał Kuchta, którzy dwukrotnie trafiali do siatki rywala, natomiast Jakub Dobranowski i Jakub Dziubas dołożyli po jednym trafieniu ustalając końcowy wynik.

Ostatnie spotkania Watry Białka Tatrzańska:

Wiatr Ludźmierz – Watra Białka Tatrzańska 1:6
Watra Białka Tatrzańska – Limanovia Limanowa 0:3
Poprad Muszyna – Watra Białka Tatrzańska 2:0

Po zwycięstwie nad niepokonanym dotąd Popradem Muszyna zespół trenera Rafała Polichta będzie chciał iść za ciosem i zgarnąć kolejną pełną pule. Niestety w sobotnim meczu nie wystąpi Przemysław Bury, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Obecnie zespół z Brzeska zajmuje 9 lokatę w tabeli mając na koncie 12 punktów.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:

CANPACK Okocimski Brzesko – Poprad Muszyna 1:0
Orkan Szczyrzyc – CANPACK Okocimski Brzesko 5:2
CANPACK Okocimski Brzesko – Dunajec Zakliczyn 0:2

10 kolejka:

Limanovia Limanowa Unia Tarnów 6 października, 11:00
Sandecja II Nowy Sącz Glinik Gorlice 7 października, 11:00
GKS Drwinia Tarnovia Tarnów 7 października, 16:00
LKS Szaflary Olimpia Pisarzowa 6 października, 16:00
Dunajec Zakliczyn Bocheński KS 7 października, 16:00
Orkan Szczyrzyc Barciczanka Barcice 6 października, 16:00
Poprad Muszyna Lubań Maniowy 6 października, 11:00
Watra Białka Tatrzańska CANPACK Okocimski KS Brzesko 6 października, 16:00
Komentarze