28 września 2018

Lider zawita do Brzeska

Bardzo trudne zadanie czeka zespół CANPACK Okocimski Brzesko, który w najbliższą sobotę 29 września podejmie na własnym terenie lidera Popradu Muszyna. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 16:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym arbitrem sobotnich zawodów będzie Szymon Wiśniowski z Tarnowa.

Zespół z Muszyny jest obecnie bezapelacyjnym liderem rozgrywek IV ligi gr. wschodnie,j w której zdołał uzbierać już 22 punkty. Ponadto zespół z Nowosądecczyzny nie doznał żadnej porażki w obecnych rozgrywkach mając na swoim koncie siedem zwycięstw oraz jeden remis. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Roberta Kubiela pokonali na swoim stadionie Watrę Białka Tatrzańska 2:0. Bramki w tym meczu zdobył Krzysztof Podgórniak oraz Mateusz Wilk, którzy tworzą najskuteczniejszy duet strzelecki w zespole, mając wspólnie 9 strzelonych bramek (5 Mateusz Wilk, 4 Krzysztof Podgórniak).

Warto zaznaczyć, że dotychczas zespół z Muszyny stracił zaledwie 4 bramki w obecnych rozgrywkach co świadczyć może tylko o bardzo dobrej grze w strefie obronnej. Mimo pozycji lidera zespół Popradu jest na trzecim miejscu pod względem zdobytych bramek, których ma na koncie 17, lepiej w tym elemencie gry sprawuje się Limanovia Limanowa (18 bramek) oraz Watra Białka Tatrzańska (20 bramek).
W sobotnim spotkaniu na pewno nie zobaczymy Michała Chochorowskiego, który w ostatnim meczu zobaczył swoją czwartą żółtą kartkę. Uważać na siebie musi również Krzysztof Pogórniak oraz Dawid Polański, którzy mają na koncie po trzy upomnienia.

Warto również dodać, że wspominany wcześniej Mateusz Wilk jest byłym zawodnikiem CANPACK Okocimski Brzesko, którego barw bronił w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016.

Ostatnie spotkania Popradu Muszyna:
Poprad Muszyna – Watra Białka Tatrzańska 2:0
Poprad Muszyna – Limanovia Limanowa 1:1
Orkan Szczyrzyc – Poprad Muszyna 1:2

Sobotnie spotkanie będzie niezwykle ważne dla zespołu CANPACK Okocimski Brzesko. Zawodnicy chcąc poprawić swoją pozycje w tabli będą musieli wznieść się na wyżyny swoich możliwości i zdobyć komplet punktów z zespołem, który nie przegrał żadnego spotkani w lidze. Do meczu z liderem zespół trenera Rafała Polichta przystąpi po dwóch porażkach z rzędu. W ostatniej kolejce „Piwosze” ulegli Orkanowi Szczyrzyc 2:5.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
Orkan Szczyrzyc – CANPACK Okocimski Brzesko 5:2
CANPACK Okocimski Brzesko – Dunajec Zakliczyn 0:2
LKS Szaflary – CANPACK Okocimski Brzesko 1:3

9 kolejka:

Watra Białka Tatrzańska Limanovia Limanowa 29 września, 16:00
CANPACK Okocimski KS Brzesko Poprad Muszyna 29 września, 16:00
Lubań Maniowy Orkan Szczyrzyc 30 września, 15:00
Barciczanka Barcice Dunajec Zakliczyn 29 września, 16:00
Bocheński KS LKS Szaflary 29 września, 15:30
Olimpia Pisarzowa GKS Drwinia 30 września, 16:00
Tarnovia Tarnów Sandecja II Nowy Sącz 29 września, 16:00
Glinik Gorlice Unia Tarnów 29 września, 16:00
Komentarze