22 sierpnia 2018

Puchar Polski: „Piwosze” lepsi od Strażaka Mokrzyska

CANPACK Okocimski Brzesko zwyciężył w meczu II rundy Pucharu Polski okręgu Brzesko pokonując w meczu wyjazdowym Strażaka Mokrzyska 2:1. Bramki dla podopiecznych trenera Rafała Polichta zdobył Jakub Baran oraz Tomasz Gałka. Natomiast honorowe trafienie dla miejscowych zanotował wprowadzony w drugiej połowie Marcin Woda.

Marcin Woda 61 - Jakub Baran 27, Tomasz Gałka 85.

Okocimski KS:
Karol Jurkiewicz (46 Tomasz Jagiełka) - Jakub Baran, Arkadiusz Goryczka (46 Łukasz Kulig), Michał Kulig, Michał Zydroń (46 Michał Grzesicki) - Konrad Kołodziej (65 Przemysław Bury), Sergiusz Kostecki, Tomasz Florek (75 Tomasz Gałka), Winicjusz Wanicki, Maciej Pawlik - Dawid Lizak.

Skład rywali:
Mikołaj Uryga - Mateusz Broszkiewicz (75 Kacper Jaworski), Grzegorz Roczniak, Wojciech Koczwara, Marcin Duch - Szymon Kołodziej (46 Marcin Woda), Dariusz Wiśniowski, Grzegorz Mularz (46 Konrad Wyczesany), Rafał Moneta - Adrian Gurgul (62 Jarosław Święch), Łukasz Dziedzic (68 Janusz Grochola).

Środowe spotkanie dość niespodziewane rozpoczęło się od ataków miejscowych, którzy w pierwszym kwadransie dwukrotnie mogli objąć prowadzenie. Najpierw mocny strzał Rafała Monety na róg sparował Karol Jurkiewicz, natomiast chwilę później po uderzeniu Grzegorz Mularza piłka powędrowała nad poprzeczką. „Piwosze” pierwszy raz zagrozili bramce Strażaka w 21 minucie, gdy próbę Dawida Lizaka z około 30 metrów na rzut rożny odbił Mikołaj Uryga. Kolejna akcja „biało-zielonych” zaowocowała już golem. W 27 minucie Jakub Baran kapitalnym uderzeniem zza pola karnego dał gościom prowadzenie. Na przerwę brzeszczanie mogli schodzić z dwubramkową przewagą, ale kąśliwy strzał Sergiusza Kosteckiego z rzutu wolnego wybronił miejscowy golkiper.

Po zmianie stron w zespole CANPACK Okocimski na boisku pojawił się m.in. rezerwowy bramkarz Tomasz Jagiełka. To właśnie on był bohaterem kolejnej emocjonującej akcji, która miała miejsce w 55 minucie. Młody zawodnik fantastycznie zatrzymał strzał głową z bliskiej odległości autorstwa Rafała Monety. W odpowiedzi po dośrodkowaniu Sergiusza Kosteckiego z rzutu rożnego główkę Łukasza Kuliga przytomnie z przed linii bramkowej wybił Mateusz Broszkiewicz. Do wyrównania gospodarze doprowadzili w 61 minucie meczu za sprawą Marcina Wody, któremu asystował Dariusz Wiśniowski.
W kolejnych fragmentach tempo gry nieco spadło, ale zgromadzeni kibice obejrzeli emocjonującą końcówkę. W niej ponownie na prowadzenie zespół CANPACK Okocimski wyprowadził Tomasz Gałka, który w zamieszaniu podbramkowym zachował najwięcej zimnej krwi i z najbliżej odległości wpakował piłkę do siatki. Miejscowi do ostatniego gwizdka sędziego próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak akcję Janusza Grocholi skutecznie zatrzymał Tomasz Jagiełka, natomiast próba Marcina Wody przeleciała minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem podopiecznych Rafała Polichta, którzy awansowali do kolejnej rundy.

Relacja: Bartłomiej Kukułka.