15 czerwca 2018

Pożegnanie z ligą okręgową

To już ostatnie ligowe zmagania w sezonie 2017/2018. Zespół CANPACK Okocimski w ramach 26. kolejki uda się do Borzęcina Górnego by rozegrać spotkanie z miejscowym Sokołem. Początek zawodów wyznaczono na sobotę 16 czerwca o godzinie 17:30 w Borzęcinie Górnym.

Bardzo ciężki sezon ma za sobą zespół Sokoła Borzęcin, który na kolejkę przed końcem rozgrywek zajmuje ostatnie miejsce w tabeli mając na swoim koncie 17 punktów (4 zwycięstwa, 5 remisów oraz 16 porażek). W ostatniej kolejce podopieczni trenera Mariusza Zabiegały (po rundzie jesiennej zastąpił dotychczasowego trenera Marcina Manelskiego) podzielili się punktami z Olimpią Bucze remisując 1:1. Gola dającego cenny punkt zdobył w 82 minucie Grzegorz Lech.

O dobre wyniki Sokoła stara się Mariusz Czarny oraz Mariusz Zabiegała, którzy są najskuteczniejszymi strzelcami zespołu. Pierwszy z nich ma na swoim koncie 9 trafień, natomiast drugi zdobył ich o dwie bramki mniej. Warto również zaznaczyć, że większość zdobytych punktów Sokół zdobył na własnym boisku, na którym wywalczył 12 „oczek”. W meczach wyjazdowych szło im zdecydowanie gorzej zdobywając raptem 5 punktów.

Ostatnie spotkania Sokoła Borzęcin:
Olimpia Bucze – Sokół Borzęcin 1:1
Sokół Borzęcin – Orzeł Dębno 0:0
Olimpia Kąty – Sokół Borzęcin 2:0

Spotkanie z Sokołem Borzęcin będzie miało podwójne znaczenie dla zespołu CANPACK Okocimski. Po pierwsze będzie to ostatni ligowy występ w tej klasie rozgrywkowej, a po drugie zespół „Piwoszy” będzie walczył o swoje 25 zwycięstwo z rzędu zostając tym samym niepokonaną drużyną w obecnych rozgrywkach. Wyczyn ten z pewnością wpisze się w historie naszego klubu, który bardzo ciężko będzie powtórzyć.

Przypomnijmy, że w ostatniej kolejce zespół trenera Rafała Polichta pokonał w meczu wyjazdowym Sokoła Maszkienice 2:1. Bramki zdobyli wtedy Przemysław Bury oraz Tomasz Gałka.

W poprzedniej rundzie w meczu obu zespołów zanotowano wynik3:0 dla CANPACK Okocimski Brzesko. Do bramki trafił wówczas Mateusz Wawryka, Daniel Policht oraz Tomasz Grzyb.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
Sokół Maszkienice – CANPACK Okocimski Brzesko 1:2
Strażak Mokrzyska – CANAPCK Okocimski Brzesko 1:3
CANAPCK Okocimski Brzesko – Rylovia Rylowa 2:1

26. kolejka:
15 czerwca godz. 18:30 Rylovia Rylowa – Olimpia Bucze

16 czerwca godz. 17:30 Novi/Rzezawianka Rzezawa – Olimpia Kąty
16 czerwca godz. 17:30 Pagen Gnojnik – Orzeł Dębno
16 czerwca godz. 17:30 Sokół Borzęcin – CANAPCK Okocimski Brzesko
16 czerwca godz. 17:30 Sokół Maszkienice – Naprzód Sobolów
16 czerwca godz. 17:30 Strażak Mokrzyska – Radłovia Radłów
16 czerwca godz. 17:30 Tarnavia Tarnawa – Jadowniczanka Jadowniki

Komentarze