11 maja 2018

Do Radłowa po kolejne trzy punkty

Po pucharowych zmaganiach i awansie do rundy finałowej okręgu tarnowskiego Pucharu Polski zespół CANPACK Okocimski wraca na ligowe boiska by w ramach 21. kolejki zmierzyć się z drużyną Radłovii Radłów. Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę 12 maja o godzinie 17:00 na boisku w Radłowie.

Zespół Radłovii Radłów po 19. kolejkach zajmuje 11 miejsce w tabeli mając na swoim koncie 17 punktów (4 zwycięstwa, 5 remisów, 10 porażek). W ostatniej kolejce podopieczni Krzysztofa Palej skromnie bo 1:0 pokonali zespół Olimpii Bucze, a jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Maksymilian Wiszniewski.

„Biało-niebiescy” to ekipa, która zdecydowanie lepiej radzi sobie w meczach na własnym stadionie. W dotychczasowych ośmiu spotkaniach, które Radłovia rozegrali na własnym terenie zawodnicy zdołali zanotować trzy zwycięstwa, dwa remisy oraz trzy porażki. Znacznie gorzej wyglądają spotkania wyjazdowe, w których udało się zdobyć raptem sześć „oczek”.

Ponadto najlepszym strzelcem zespołu jest Krzysztof Plebanek, który do tej pory uzbierał 4 bramki, tuż za nim plasuje się Dominik Gąsawski, Marcel Nykiel oraz Bartłomiej Padlo, którzy mają po trzy trafienia.

Ostatnie spotkania Radłovii Radłów:
Radłovia Radłów – Olimpia Bucze 1:0
Orzeł Dębno – Radłovia Radłów 3:0
Radłovia Radłów – Olimpia Katy 1:6

Zawodnicy CANPACK Okocimski nie mają zbyt długiego odpoczynku. Po środowej wygranej z Polanem Żabno podopieczni trenera Rafał Polichta muszą szybko naładować baterię by móc walczyć o kolejne trzy punkty, które jeszcze bardziej przybliżą zespół do awansu do IV ligi.

Niestety w sobotnim spotkaniu drużynie nie pomoże najlepszy strzelec zespołu Tomasz Gałka, który musi pauzować, za nadmiar żółtych kartek. Po za tym nikt z zawodników nie zgłaszał urazów ani kontuzji i wszyscy będą do dyspozycji trenera.

W poprzedniej rundzie w meczu obu zespołów zanotowano wynik 2:0 dla CANPACK Okocimski Brzesko. Do bramki trafiali wówczas Tomasz Gałka oraz Tomasz Grzyb.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
CANPACK Okocimski Brzesko – Polan Żabno 2:1
Naprzód Sobolów – CANPACK Okocimski Brzesko 1:4
CANPACK Okocimski Brzesko – Novi/Rzezawianka Rzezawa 6:0

21. kolejka:
12 maj godz. 17:00 Radłovia Radłów – CANPACK Okocimski Brzesko
12 maj godz. 18:00 Olimpia Bucze – Jadowniczanka JAdowniki
12 maj godz. 17:00 Olimpia Kąty – Strażak Mokrzyska
12 maj godz. 18:00 Pagen Gnojnik – Sokół Maszkienice

13 maj godz. 17:00 Naprzód Sobolów – Novi/Rzezawianka Rzezawa
13 maj godz. 18:00 Orzeł Dębno – Tarnavia Tarnawa
13 maj godz. 11:00 Rylovia Rylowa – Sokół Borzęcin 

Komentarze