4 maja 2018

Wyprawa do Sobolowa

Wyjątkowo bo w niedziele swój ligowy mecz rozegrają zawodnicy CANPACK Okocimski Brzesko, którzy w ramach 20. kolejki zmierzą się z Naprzodem Sobolów. Spotkanie to rozegrane ostanie o godzinie 17:00 na boisku w Sobolowie. Rozjemcą niedzielnych zawodów został arbiter Mirosław Pysno z Brzeska.

Naprzodu Sobolów to zespół, który po zakończeniu rundy jesiennej zajmował ostatnie miejsce w tabeli. W okresie zimowym zespół objął dobrze znany brzeskiej publiczności trener Marcin Manelski (zastąpił dotychczasowego trenera Stanisława Jachyma), który z pewnością przyczynił się do bardzo dobrych wyników drużyny w rundzie rewanżowej. 

W rozegranych pięciu ostatnich spotkaniach, ekipa z Sobolowa zdołała wywalczyć aż 12 punktów. Wynik ten pozwolił drużynie awansować na 10 miejsce w tabeli mając w swym dorobku 19 punktów (5 zwycięstw, 4 remisy, 9 porażek). W ostaniej kolejce Naprzód pokonał w meczu wyjazdowym Olimpię Bucze 2:1 odnosząc tym samym czwarte zwycięstwo z rzędu.

Ekipa z Sobolowa nie może pochwalić się za to bilansem bramkowym, który wynosi 26:70 i jest zdecydowanie najgorszym pod względem straconych bramek w lidze okręgowej. 

Ostatnie spotkania Naprzodu Sobolów:
Olimpia Bucze – Naprzód Sobolów 1:2
Naprzód Sobolów – Orzeł Dębno 4:0
Olimpia Kąty – Naprzód Sobolów 1:3

„Piwosze” obecnie są jedynym zespołem w lidze okręgowej, który nie doznał goryczy porażki. W rozegranych 19. kolejkach zawodnicy trenera Rafała Polichta odnieśli 18 zwycięstw z rzędu. Drużyna dobrze radzi sobie również w rozgrywkach Pucharu Polski, w których awansował do półfinału okręgu tarnowskiego.

W niedzielnym pojedynku na swoje poczynania boiskowe musi uważać aż czwórka zawodników. Wśród zagrożonych jest Tomasz Gałka, Michał Kulig, Sergiusz Kostecki oraz Maciej Pawlik. Wszyscy Ci zawodnicy mają na swoim koncie po trzy żółte kartki i „zdobycie” kolejnej skutkowało wykluczeniem z gry w kolejnym spotkaniu.

W ostatniej kolejce zespół CANPACK Okocimski nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem NOVI/Rzezawianka Rzezawa wygrywając 6:0. 

W poprzedniej rundzie w meczu obu zespołów zanotowano wynik 6:1 dla CANPACK Okocimski Brzesko. Do bramki trafiali wtedy Michał Zydroń, dwukrotnie Sergiusz Kostecki oraz Tomasz Gałka, który zanotował hat-tricka. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył natomiast Dawid Stańdo.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
CANPACK Okocimski Brzesko – Novi/Rzezawianka Rzezawa 6:0
CANPACK Okocimski Brzesko – Jadowniczanka Jadowniki 5:0
CANPACK Okocimski Brzesko – Olimpia Bucze 5:0

20. kolejka:

4 maj godz. 18:00 Strażak Mokrzyska – Pagen Gnojnik

5 maj godz. 18:00 Orzeł Dębno – Jadowniczanka Jadowniki
5 maj godz. 18:00 Tarnavia Tarnawa – Olimpia Kąty
5 maj godz. 17:00 Radłovia Radłów – Olimpia Bucze

6 maj godz. 17:00 Novi/Rzezawianka Rzezawa – Sokół Borzęcin
6 maj godz. 17:00 Sokół Maszkienice – Rylovia Rylowa
6 maj godz. 17:00 Naprzód Sobolów – CANPACK Okocimski Brzesko

Komentarze