25 kwietnia 2018

Spotkanie z dietetykiem

W najbliższy piątek 27 kwietnia w siedzibie klubu przy ul. Okocimskiej 34 odbędzie się spotkanie z dietetykiem Mateuszem Dzikowskim. Celem spotkania jest uświadomienie zawodnikom oraz ich rodzicom jak ważna jest dieta w życiu młodego sportowca.

Zajęcia odbędą się w dwóch terminach. Pierwszy z nich rozpocznie się o godzinie 17:30 i wezmą w nim udział juniorzy oraz trampkarze AP CANPACK Okocimski. Drugi termin to godzina 18:45, w którym uczestniczyć będą młodziki wraz z rodzicami.

Jest to pierwsze spotkanie tego typu zorganizowane przez zarząd klub dla młodych adeptów piłki nożnej. Klub za wszelką cenę chce stworzyć jak najlepsze warunki zawodnikom Akadmeii nie tylko do treningów ale również po za nim. 

Dietetyk Mateusz Dzikowski jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Wydziału Lekarskiego – kierunku dietetyka. Dodatkowo aktywnym uczestnikiem studiów podyplomowych Żywienia i Suplementacji Osób Aktywnych Fizycznie na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Wiedzę w zakresie żywienia piłkarzy czerpie od najlepszych specjalistów, którzy prowadzą m.in. Legię Warszawę, Górnik Zabrze czy Piast Gliwice. Ciągle pogłębia swoją wiedzę aby jak najlepiej sprostać coraz to wyższym wymaganiom stawianym w sporcie.

Komentarze