25 kwietnia 2018

CANPACK Okocimski zdobywcą okręgowego Pucharu Polski

Okręgowy Puchar Polski w rękach zawodników CANPACK Okocimski, którzy w meczu finałowym wysoko pokonali zespół Jadowniczanki Jadowniki 5:0. Bramki w spotkaniu zdobyli Tomasz Gałka oraz Tomasz Grzyb, którzy dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. Piątego gola strzelił natomiast Przemysław Bury, który ustalił wynik środowego meczu. Dzięki zwycięstwu „Piwosze” awansowali do półfinału okręgu tarnowskiego.

Tomasz Grzyb 16, 51, Tomasz Gałka 44, 53, Przemysław Bury 60.

Okocimski KS:
Karol Jurkiewicz - Mateusz Wawryka (60' Jakub Baran), Daniel Policht (68' Tomasz Florek), Michał Kulig, Maciej Pawlik (63' Konrad Kołodziej) - Przemysław Bury, Michał Zydroń, Arkadiusz Goryczka, Tomasz Grzyb, Sergiusz Kostecki (75' Dawid Lizak) - Tomasz Gałka.

Skład rywali:
Mateusz Kleśny - Bartosz Rojkowicz, Piotr Rojkowicz, Michał Żak, Nikodem Kamieniecki (65' Maciej Nowacki), Filip Grzesik, Adrian Kopeć (65' Dariusz Gejza), Przemysław Broziński, Andzrej Stec (46' Jakub Wąsik), Sławomir Rydz, Konrad Kurzywilk.

Pierwszy atak w meczu finałowym przeprowadził zespół gospodarzy, którzy już w 7 minucie zagrozili bramce Mateusza Kleśnego. Sergiusz Kostecki dośrodkowywał z rzutu rożnego, lecz wybicie obrońców było na tyle nie udane że piłkę zdażył uderzyć zawodnik CANPACk Okocimski, który tafia jednak wprost w bramkarza. Chwile później ładnym przerzutem popisał się Arkadiusz Goryczka, który idealnie podał do Przemysława Burego. Pomocnik „Piwoszy”  znalazł się w idealnej sytuacji by zdobyć pierwszą bramkę w meczu, lecz po jego strzale futbolówka mija światło bramki. W 16 minucie padła pierwsza bramka w meczu. Futbolówkę dośrodkował Mateusz Wawryka, a formalność dopełnił Tomasz Grzyb, który strzałem z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Swoją sytuację mieli chwile później goście, którzy mogli doprowadzić do wyrównania, lecz dobra interwencja Karola Jurkiewicza zażegnała niebezpieczeństwa. W 31 minucie mocnym strzałem zza pola karnego próbował zaskoczyć Filip Grzesik, jednak uderzenie zawodnika Jadowniczanki zdołał wybić na rzut rożny bramkarz „Piwoszy”. Na pięć minut przed przerwą wynik spotkania próbował podwyższyć Tomasz Gałka, który mimo dobrej sytuacji strzela wprost w bramkarza. Tuż przed przerwą najlepszy strzelec CANPACK Okocimski wykorzystał błąd obrońcy i strzałem w krótki róg pokonał po raz drugi Mateusza Kleśnego.

Drugie 45 minut zaczęło się od szybkich i skutecznych ciosów „Piwoszy”, którzy w przeciągu 15 minut drugiej części gry zdoblił aż trzy bramki. Pierwszą z nich zdobył Tomasz Grzyb, który wykorzystał podanie Tomasz Gałki i pewnym strzałem pokonał po raz trzeci w meczu golkipera Jadowniczanki. 4:0 było już w 53 minucie, a strzlcem bramki został Tomasz Gałka, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. Wynik spotkania ustalił w 60 minucie Przemysław Bury, który po podaniu Tomasza Gałki zdobył piątą bramka w meczu. Mimo niekorzystnego wyniku Jadownicznka za wszelką cenę chciała zdobyć honorową bramkę. Najblizej ku temu miał Michał Żak, którego strzał zatrzymał się na słupku bramki strzezonej przez Karola Jurkiewicza.