25 marca 2018

Wygrana „Piwoszy” w Niedzieliskach

Zespół CANPACK Okocimski Brzesko pokonał w meczu III rundy Pucharu Polski ekipę Korony Niedzieliska 4:2. Bramki dla podopiecznych trenera Rafała Polichta zdobył Tomasz Grzyb oraz trzykrotnie Tomasz Gałka. Natomiast dwa trafienia dla gospodarzy zdobyli: Paweł Lipchadt oraz Józef Stachowicz.

Paweł Lipchard 35, Józef Stachowicz 72 - Tomasz Grzyb 4, Tomasz Gałka 42, 65, 76.

Okocimski KS:
Karol Jurkiewicz - Mateusz Wawryka (85' Łukasz Kołodziej), Daniel Policht, Michał Kulig, Maciej Pawlik (46' Rufin Wójtowicz) - Przemysław Bury (46' Jakub Baran), Michał Zydroń (83' Tomasz Florek), Arkadiusz Goryczka, Tomasz Grzyb (63' Konrad Kołodziej), Sergiusz Kostecki - Tomasz Gałka.

Skład rywali:
Paweł Szczupak (80' Grzegorz Gruszka) - Marcin Gawłowicz, Szczepan Kruk, Jakub Stolarczyk, Konrad Wojnicki (67' Adrian Madej) - Adrian Zachara, Jakub Hebda, Władysław Wróbel (46' Kamil Słomka), Tomasz Wilk (75' Dawid Piątek) - Piotr Kostuch, Paweł Lipchardt (52' Józef Stachowicz).

Początek spotkania idealnie ułożył się dla zawodników z Brzeska, którzy już w 6 minucie meczu zdołali objąć prowadzenie. Autorem pierwszego gola został Tomasz Grzyb, który pewnie wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Wawryki i strzałem z główki pokonał po raz pierwszy bramkarza miejscowych. Kolejną dobrą okazje „Piwosze” mieli w dopiero w 27 minucie, lecz strzał Tomasza Gałki okazał się zbyt lekki i czytelny by móc zaskoczyć Pawła Szczupaka. Swoją okazje do zdobycia gola mialł również Mateusz Wawryka. Strzał obrońcy CANPACK Okocimski zatrzymał się jednak na poprzeczce bramki. W 31 minucie meczu swoją szanse na gola wyrównującego miała Korona Niedzieliska. W okolicach pola karnego sfaulowany został Jakub Hebda, który sam postanowił wykonać stały fragment gry. Futbolówka po jego strzale zatrzymała się jednak na poprzeczce. Widząc szanse dobrego wyniku gospodarze zaatakowali 4 minuty później. Tym razem celnym strzałem popisał się Paweł Lipchardt , który wyrównał wynik spotkania na 1:1. Chwile później gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, lecz strzał napastnika Korony zdołał wybronić Karol Jurkiewicz. Wynik pierwszej połowy ustalił Tomasz Gałka, który w 42 minucie wykorzystał podanie Przemysława Burego i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Druga odsłona zaczęła się od zdecydowanych ataków gości. Już w 46 minucie swoją szanse miał Sergiusz Kostecki, który oddał mocny strzał tuż obok słupka bramki. Trzecia bramka dla „biało-zielonych” powinna paść w 59 minucie meczu, jednak strzał Daniela Polichta minimalnie minął cel. Na odpowiedź tej akcji długi nie kazali czekać zawodnicy z Niedzielisk. Wprowadzony w drugiej połowie Józef Stachowicz próbował zaskoczyć golkipera z Brzeska jednak piłka przeleciał niewiele nad poprzeczką bramki. W 65 minucie ofensywne zapędy miejscowych zastopował Tomasz Gałka, który podwyższył wynik niedzielnego spotkania na 3:1 wykorzystując błąd bramkarza i strzałem z dwóch metrów zdobył swojego drugiego gola. Mimo niekorzystnego wyniku „Koroniarze” nie poddawali się i za wszelką cenę chcieli zdobyć koleje trafienia. Sztuka ta udała się im w 72 minucie, a zdobywcą bramki został Józef Stachowicz, który zmniejszył straty do wyniku 2:3. Ostatnie słowno należało jednak do zawodników CANPACK Okocimski, a dokładnie do Tomasza Gałki, który po raz trzeci w spotkaniu umieścił piłkę w siatce ustalając tym samym wynik na 4:2. Mimo korzystnego wyniku „Piwosze” mogli zdobyć kolejne gole jednak strzał Konrada Kołodzieja zatrzymał się na słupku bramki, a uderzenie Arkadiusza Goryczki przeszło tuż obok bramki Korony.