29 lipca 2017

"Piwosze" pokonują Strażaka Mokrzyska

Okocimski Brzesko odniósł swoje drugie zwycięstwo w meczu sparingowym, pokonując tym razem ekipę Strażaka Mokrzyska 4:2. Bramki dla „Piwoszy” zdobyli: Dawid Lizak, Sergiusz Kostecki oraz dwukrotnie Łukasz Hajduga.  Autorami goli dla Strażaka byli: Janusz Grochola oraz Marcin Woda. Wynik spotkania mógł podwyższyć Tomasz Gałka, lecz napastnik Okocimskiego nie wykorzystał rzutu karnego.

Drugi zwycięski sparing Okocimskiego w letnim okresie przygotowawczym. Fot. Dawid Zachara

Okocimski KS Brzesko – Strażak Mokrzyska 4:2
Bramki: Dawid Lizak 6, Łukasz Hajduga 18, 25, Sergiusz Kostecki 57 – Janusz Grochola 40, Marcin Woda 53.

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Mateusz Wawryka (70 Konrad Kołodziej), Daniel Policht, Michał Kulig, Arkadiusz Goryczka (46 Szymon Kołodziej) – Sergiusz Kostecki, Dawid Lizak (46 zawodnik testowany), Michał Zydroń (80 Michał Wieciech),Tomasz Grzyb – Tomasz Gałka, Łukasz Hajduga (76 Łukasz Kołodziej).

Sobotni sparing idealnie ułożył się dla zespołu Okocimskiego, który już w 6 minucie mógł cieszyć się z pierwszego gola. Jego autorem został Dawid Lizak, który bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego pokonał bramkarza z Mokrzysk. Wcześniej jednak mocne uderzenie oddał Tomasz Grzyb, jednak golkiper wybronił strzał wybijając piłkę na rzut rożny. Odpowiedź ze strony przyjezdnych nastąpiła chwile później. W 9 minucie Janusz Grochola przejął piłkę w środkowej strefie boiska i niepilnowany przez żadnego zawodnika Okocimskiego zdołał oddać groźny strzał na bramkę Karola Jurkiewicza, który jednak wybronił uderzenie. Podwyższenie wyniku na 2:0 nastąpiło w 18 minucie meczu. Podanie z lewej flanki Tomasza Grzyba idealnie wykorzystał Łukasz Hajduga, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza Strażaka. Po 25 minutach gry kibice zobaczyli trzeciego gola w spotkaniu. Jego autorem ponownie został Łukasz Hajduga, który tym razem wykorzystał błąd bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki. Zawodnicy z Mokrzysk mimo straty trzech bramek nie składali broni i w 40 minucie zdobyli swojego pierwszego gola, którego zdobył Janusz Grochola. W pierwszej odsłonie swoje dogodne sytuacje mieli zawodnicy obu zespołów, jednak w ich przypadku zabrakło dokładności  i szczęścia.

Drugą odsłonę lepiej zaczęli zawodnicy Strażaka, którzy jako pierwsi zdobyli bramkę. W 53 minucie wynik na 3:2 zmienił Marcin Woda, który nie dał szans Karolowi Jurkiewiczowi. Na odpowiedź „Piwoszy” nie trzeba było długo czekać. Cztery minuty później wynik zmienił Sergiusz Kostecki, który bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał bramkarza. O podwyższenie wyniku mógł pokusić się jeszcze Tomasz Gałka, lecz zawodnik Okocimskiego nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Okocimskiego.

Kolejny mecz kontrolny „Piwosze” rozegrają w środę, gdzie zmierzą się z przedstawicielem IV ligi BKS-em Bochnia. Początek spotkania o godzinie 18:30 na bocznym boisku przy ul. Mickiewicza w Brzesku.