1 lipca 2017

Rafał Policht nowym trenerem Okocimskiego!

Znamy nazwisko nowego trenera pierwszej drużyny Okocimskiego Klubu Sportowego. Zostanie nim doskonale znany w Brzesku 43-letni Rafał Policht, który zastąpi na tym stanowisku Marcina Manelskiego.

rpolicht_1415

Rafał Policht przez wiele lat związany był z Okocimskim, którego jest wychowankiem. Zalicza się do grona najwybitniejszych napastników brzeskiego klubu. W pierwszym zespole „Piwoszy” zadebiutował mając zaledwie 16 lat. Z Okocimskim świętował największe sukcesy w historii klubu jakim były awans na zaplecze ekstraklasy w 1993 roku oraz gra w 1/8 finału Pucharu Polski w 1995 roku. Po wycofaniu zespołu z rozgrywek ówczesnej II ligi Rafał Policht przez 2 sezony reprezentował barwy ekstraklasowej Odry Wodzisław. Kolejnymi klubami w jego karierze były Ceramika Opoczno, Glinik Gorlice, Sandecja Nowy Sącz oraz AAC Eagles Chicago. Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych wiosną 2006 roku Rafał po raz drugi został zawodnikiem Okocimskiego, z którym wywalczył upragniony awans do III ligi. Groźna kontuzja jakiej nabawił się jesienią 2007 roku zmusiła go do zakończenia profesjonalnej kariery piłkarskiej. W 2011 roku został grającym trenerem A-klasowej Korony Niedzieliska, by jesienią 2014 roku objąć rezerwy Okocimskiego, z którymi zajął pierwsze miejsce w klasie okręgowej. Ponadto gdy pierwszy zespół rywalizował w II lidze Rafał Policht pełnił rolę asystenta trenera Tomasza Kulawika oraz jednocześnie był opiekunem orlików, żaków i skrzatów. Przez ostatnie półtorej roku pracował jako grający trener w A-klasowej Koronie Niedzieliska. Warto dodać, że Rafał Policht posiada licencję trenerską UEFA A.

Nowy trener „Piwoszy” zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas wtorkowego spotkania z drużyną. Skład Okocimskiego przed nowym sezonem zasili kilku doświadczonych zawodników, wychowanków klubu. Ich nazwiska poznamy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Główne cele jakie postawiono przed Rafałem Polichtem to dalsze wprowadzanie młodych, zdolnych wychowanków do pierwszego zespołu Okocimskiego oraz awans do IV ligi na jubileusz 85-lecia klubu. Należy podkreślić, że cały czas priorytetem w działaniu OKS-u jest szkolenie i rozbudowa struktur młodzieżowych, a co za tym idzie kolejne awanse do wyższych lig dziecięcych i juniorskich.

Komentarze