7 maja 2017

Wymęczone trzy punkty

Zespół Okocimskiego KS Brzesko pokonał na wyjeździe beniaminka z Siedlec 3:2. Było to czwarte zwycięstwo z rzędu jakie odnieśli „Piwosze” w ostatnim czasie. Autorami bramek byli Dawid Lizak oraz dwukrotnie Maciej Pawlik. Natomiast dla Górnika gole strzelali Jakub Witek i Dariusz Strojny.

gs-oks

Górnik Siedlec – Okocimski KS Brzesko 2:3
Bramki: Jakub Witek 33, Dariusz Strojny 88 – Maciej Pawlik 5, 32, Dawid Lizak 56.

Górnik: Sebastian Śmietana – Mirosław Kołodziej, Marek Szafraniec (60’ Kacper Korczakowski), Mariusz Miękina (75’ Paweł Mularz), Piotr Kostuch (75’ Dariusz Strujny) – Patryk Babicz, Patryk Włudyka, Adam Korczakowski, Jakub Witek – Adam Dunaj, Dawid Raś.

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Konrad Kołodziej, Mateusz Stolarz, Tomasz Florek, Pavlo Starosta – Maciej Pawlik, Michał Zydroń, Arkadiusz Goryczka, Łukasz Kołodziej (63’ Mikołaj Uryga)- Dawid Lizak, Łukasz Hajduga.

Żółte kartki: Jakub Witek, Adam Korczakowski, Adam Dunaj – Mateusz Stolarz, Karol Jurkiewicz, Dawid Lizak.
Widzów: 60.

Początek spotkania bardzo ambitnie rozpoczęli gospodarze stwarzając bardzo groźną akcję już w pierwszej minucie meczu. Aktywny w tym dniu Adam Dunaj oddał mocny strzał w kierunku bramki, lecz dobrze ustawiony Karol Jurkiewicz zdołał pewnie obronić uderzenie zawodnika. Chwile później to goście z Brzeska cieszyli się z objęcia prowadzenia. Autorem pierwszej bramki w 5 minucie meczu był Maciej Pawlik. Górnik nie zamierzał składać broni i raz za zarazem próbował doprowadzić do wyrównania. Szanse na to mieli Piotr Kostuch oraz Adam Korczakowski. Niestety żadna z tych prób nie powiodła się zdobyciem gola. W 32 minucie meczu podopieczni Marcina Manelskiego cieszyli się już drugą bramką. Ponownie na listę strzelców wpisał się Maciej Pawlik, który pokonał Sebastiana Śmietanę strzałem od poprzeczki. Niestety minutę później kontaktowego gola zdobył Górnik Siedlec za prawą Jakuba Witka, którym mocnym uderzeniem z woleja nie dał szans na obronę bramkarzowi z Brzeska. W 36 minucie gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania, jednak strzał Dawida Rasia przelatuje tuż nad bramką. Wynik spotkania mógł podwyższyć Dawid Lizak, który nie wykorzystał dobrego zagrania od Łukasza Kołodzieja. W samej końcówce pierwszej części meczu wynik powinien wyrównać Dawid Raś,  jednak ofiarna interwencja Mateusza Stolarza udaremnia zdobycie bramki.

Drugą odsłonę meczu lepiej zaczęli „Piwosze”. Dawid Lizak dośrodkował z rzutu wolnego, lecz „główka” Arkadiusza Goryczki przeleciała nad bramką golkipera z Siedlec. Okocimski dopiął swego w 56 minucie strzelając trzeciego gola. Tym razem jego autorem był Dawid Lizak, który nie dał szans na obronę Sebastianowi Śmietanie. Swoją okazje na strzelenie bramki miał również Łukasz Hajduga jednak strzał głową napastnika Okocimskiego mija światło bramki. Podopieczni Wojciecha Stanisza mimo niekorzystnego wyniku dążyli do zdobycia kolejnego trafienia. Udało się to w samej końcówce meczu za sprawą Dariusza Strojnego, który po raz ostatni w tym spotkaniu strzelił bramkę.