15 kwietnia 2017

Świąteczna wygrana

Zawodnicy Okocimskiego pewnie wygrali swoje spotkanie pokonując Dunajec Mikołajowice 4:1. Mimo wysokiej wygranej to goście cieszyli się z pierwszego gola w meczu, którego autorem był Albert Stolarz. Po zmianie stron do bramki trafiali już podopieczni Marcina Manelskiego m.in. Łukasz Hajduga, Dawid Lizak, Michał Zydroń oraz Szymon Kołodziej. Dzięki wygranej zespół Okocimskiego wrócił na pozycję wicelidera mając na swoim koncie 30 punktów.

oks-dm

Okocimski KS Brzesko – Dunajec Mikołajowice 4:1 (0:1)
Bramki: 49′ Łukasz Hajduga, 59′ Dawid Lizak, 61′ Michał Zydroń, 89′ Szymon Kołodziej – 5′ Albert Stolarz.

Okocimski KS: Nikodem Śnieg – Konrad Kołodziej, Mateusz Stolarz, Tomasz Florek, Arkadiusz Goryczka (69’ Szymon Kołodziej) – Maciej Pawlik (46’ Łukasz Kołodziej), Kamil Socha, Michał Zydroń, Tomasz Grzyb – Dawid Lizak (78’ Mateusz Brzyk), Łukasz Hajduga.

Dunajec: Jakub Czeczot – Mateusz Gajdur, Daniel Brożek, Rafał Stawarz, Jakub Bibro (81’ Konrad Bibro) – Piotr Mucha (56’ Krystian Mietła), Bartłomiej Ogar, Artur Rogóż (74’ Szymon Moskal), Sławomir Sumara – Bartłomiej Gajdur, Albert Stolarz.

Żółte kartki: Daniel Brożek, Bartłomiej Ogar, Piotr Mucha – Maciej Pawlik, Mateusz Stolarz, Tomasz Florek.
Czerwona kartka: Daniel Brożek.
Sędzia: Tomasz Kubiak (Bochnia).
Widzów: 150.

Po stracie punktów w meczu z Olimpią Bucze, tym razem zespół Okocimskiego zgarną pełną pule ogrywając ekipę Dunajca Mikołajowice 4:1. Początek spotkania jednak nie ułożył się najlepiej dla „Piwoszy”, którzy stracili bramkę już w 5 minucie meczu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Daniela Brożka pewnie wykorzystał Albert Stolarz, który nie dał szans na obronę bramkarzowi Okocimskiego. Zawodnicy Marcina Manelskiego swoje okazję miał głównie po stałych fragmentach gry, lecz żaden zawodnik nie dał rady pokonać Jakuba Czeczota. Swoje okazje marnowali m.in Łukasz Hajduga, Tomasz Grzyb czy Dawid Lizak.

Znacznie lepiej wyglądała już druga połowa, która idealnie zaczęła się dla gospodarzy. W 49 minucie swoją pierwszą bramkę w Okocimskim zdobył Łukasz Hajduga, który wykorzystał podanie Tomasza Grzyba doprowadzając tym samym do wyrównania. Chwile później o gola mógł pokusić się Dawid Lizak, lecz strzał młodego napastnika Okocimskiego mija światło bramki. Ten sam zawodnik zrewanżował się w 59 minucie meczu, który po podaniu Tomasza Grzyba wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Dwie minuty później czerwoną kartkę zobaczył obrońca z Mikołajowic Daniel Brożek. Stały fragment gry perfekcyjnie wykorzystał Michał Zydroń, który bezpośrednim strzał pokonał Jakuba po raz trzeci w tym spotkaniu.  Dunajec próbował jeszcze złapać bramkę kontaktową, lecz dośrodkowanie Szymona Moskala okazało się zbyt niedokładne. O końcowym wyniki zdecydował rezerwowy „Piwoszy” Szymon Kołodziej, który w samej końcówce meczu strzałem po długim rogu zmuszając tym samym po raz czwarty Jakuba Czeczota do wyciągnięcia piłki z własnej bramki.

Wynik sobotniego meczu mógł i powinien być wyższy, lecz zdobycie kompletu punktów było cele priorytetowym.