23 marca 2017

Czas na ligowe zmagania

Po nieudanych zmaganiach w rozgrywkach Pucharu Polski zespół Okocimskiego Brzesko zainauguruje w najbliższą sobotę rundę rewanżową ligi okręgowej. Ich rywalem będzie zespół Dunajca Zakliczyn. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 14:00 na stadionie miejskim w Brzesku.

"Piwosze" mieli w Zakliczynie wiele powodów do radości / Fot. Dawid Zachara
„Piwosze” mieli w Zakliczynie wiele powodów do radości / Fot. Dawid Zachara

Dla zespołu z Zakliczyna będzie to pierwsze spotkanie o stawkę w nowym roku. Do rundy rewanżowej zawodnicy Dunajca przygotowywali się pod okiem nowego szkoleniowca. Dotychczasowego trenera Jacka Tokarczyka zastąpił Mariusz Lasota, który dotychczas pełnił funkcję trenera juniorów Dunajca Zakliczyn. W trakcie okresu przygotowawczego Dunajec rozegrał pięć sparingów, w których nie zdołał zasmakować goryczy porażki zwyciężając wszystkie zaplanowane spotkania. Zespół wziął również udział w 14 edycji Halowego Turnieju Piłki Noznżej – Ciężkowice 2017, w którym również okazał się najlepszy.

W ligowej tabeli zespół z Zakliczyna plasuje się dopiero na 12 miejscu tracąc do Okocimskiego 10 punktów. W rundzie jesiennej zespół Marcina Manelskiego nie miał problemów z pokonaniem rywala strzelając im aż pięć bramek.

Ostatnie trzy spotkania Dunajca Zakliczyn:
Olimpia Bucze – Dunajec Zakliczyn 2:1
Dunajec Zakliczyn – Olimpia Kąty 1:1
Dunajec Zakliczyn – Dunajec Mikołajowice 5:2

Po odpadnięciu w III rundzie Pucharu Polski „Piwosze” skupiają się już tylko na ligowych rozgrywkach. Przypomnijmy, że Okocimski znajduje się na drugim miejscu tracąc do lidera z Żabna 11 punktów. Tuż za nim znajdują się zespołu Strażaka Mokrzyska oraz Naprzodu Sobolów, które mają tyle samo punktów co „biało-zieloni”.

14. kolejka:
25 marca godz. 15:30 Dunajec Mikołajowice – Strażak Mokrzyska
25 marca godz. 14:00 Okocimski KS Brzesko – Dunajec Zakliczyn
25 marca godz. 14:00 Olimpia Bucze – Olimpia Kąty

26 marca godz. 16:00 Olimpia Wojnicz – Rylovia Rylowa
26 marca godz. 15:00 Górnik Siedlec – Polan Żabno
26 marca godz. 15:00 Radłovia Radłów – Pagen Gnojnik
26 marca godz. 14:00 Naprzód Sobolów – Orzeł Dębno

Komentarze