22 września 2016

Marcin Manelski koordynatorem ds. szkolenia młodzieży

19 września decyzją Zarządu Klubu funkcję koordynatora ds. szkolenia młodzieży w Okocimskim Klubie Sportowym objął Marcin Manelski. Ma on za sobą bogatą karierę piłkarską, w tym występy na poziomie Ekstraklasy w barwach Jagiellonii Białystok oraz grę w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Jako trener pracował także w wielu klubach z Małopolski. Marcin Manelski będzie łączył funkcję koordynatora z pracą trenera pierwszej drużyny Okocimskiego KS.

manelski

Marcin Manelski ma 44 lata. Pochodzi z Białegostoku, gdzie rozpoczynał piłkarską karierę w barwach miejscowego Włókniarza. Następnie przeszedł do Jagiellonii, z którą zadebiutował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Po latach gry w II i III lidze przed sezonem 1997/98 trafił do Brzeska. Pierwsze podejście do gry w Okocimskim trwało jednak zaledwie rok, a zespół został wycofany z rozgrywek. Minęło pięć sezonów nim Manelski po raz kolejny trafił do brzeskiego klubu. W tym czasie występował w Hetmanie Zamość, Jagiellonii oraz Sandecji Nowy Sącz. Z Okocimskim wiosną 2006 roku wywalczył upragniony awans do III ligi.

Pracę szkoleniową rozpoczął w 2006 roku w Okocimskim, jako asystent Zbigniewa Kordeli oraz trener juniorów starszych i młodszych. Kolejnym etapem była praca jako asystent trenera w Kmicie Zabierzów oraz w roli grającego trenera w klubach z niższych lig. Jako samodzielny szkoleniowiec Marcin Manelski pracował w klubach z trzeciej ligi takich jak: Unia Tarnów, Szreniawa Nowy Wiśnicz, BKS Bochnia, Poroniec Poronin, czy ostatnio Poprad Muszyna.

Marcin Manelski jest posiadaczem licencji UEFA A, która uprawnia go do prowadzenia drużyn na poziomie II ligi.

Głównym zadaniem nowego koordynatora będzie nadzór nad szkoleniem młodzieży w naszym klubie oraz ścisła współpraca ze sztabem trenerskim grup młodzieżowych OKS.

Obecnie w Okocimskim Klubie Sportowym pod okiem siedmiu trenerów szkoli się ponad stu chłopców. To pięć grup (włącznie z seniorami) biorących udział w rozgrywkach ligowych, a także trzy grupy naborowe (orliki, żaki, skrzaty). Ponadto klub prowadzi dodatkowe zajęcia z bramkarzami.

Komentarze