27 lipca 2016

Sparing dla Jadownik

W drugim rozegranym meczu sparingowym zespół Marcina Manelskiego uległ beniaminkowi IV ligi Jadowniczance Jadowniki 2:3. Dwie bramki dla zespołu Okocimskiego strzelił wprowadzony w drugiej połowie Szymon Kołodziej. W zespole „Piwoszy” wystąpiło dwóch nowych graczy: Tomasz Grzyb grający ostatnio w Pagenie Gnojnik oraz Jarosław Święch.

jadoks

Wynik środowego spotkania mógłby być całkowicie inny, gdyż w pierwszej połowie Michał Kulig nie wykorzystał rzutu karnego, strzelając w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Karola Jurkiewicza. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali również zawodnicy Okocimskiego Brzesko m.in. Jakub Hebda, który po podaniu Tomasza Gałki przestrzelił z najbliższej odległości. Szczęścia zabrakło również Dawidowi Lizakowi, który niejednokrotnie próbował pokonać bramkarza gości.

Ciekawostką podczas środowego meczu był fakt, że w bramce Jadowniczanki dwukrotnie stawali bramkarze Okocimskiego. Najpierw między słupkami znalazł się Tomasz Jagiełka, a w drugiej połowie swoje umiejętności pokazał Mikołaj Uryga. Po za tym kadra czwartoligowca na to spotkanie liczyła zaledwie dziesięciu zawodników.

Klub informuje, że w najbliższą sobotę tj. 30 lipca nie odbędzie się mecz towarzyski z Dunajcem Zakliczyn. „Piwosze” zamiast sparingu przeprowadzą trening.

Okocimski KS Brzesko – Jadowniczanka Jadowniki 2:3 (0:1)
Bramki: Szymon Kołodziej x2 – Daniel Kotarba, Artur Świerad, Daniel Bujak

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Filip Ząbkowski, Tomasz Florek, Igor Łanocha, Andrzej Ryglowski – Kamil Socha, Arkadiusz Goryczka, Jakub Hebda, Michał Zydroń, Łukasz Kołodziej – Tomasz Gałka oraz Michał Wieciech, Tomasz Grzyb, Jakub Stolarczyk, Tomasz Jagiełka, Szymon Kołodziej, Jarosław Święch, Dawid Lizak.

Sędzia: Seweryn Kozub.