23 kwietnia 2016

Kolejna wysoka porażka

Zespół Okocimskiego Brzesko w 19. kolejce ligi okręgowej uległ na własnym stadionie Dunajcowi Zakliczyn aż 2:4. „Piwosze” nie potrafili wykorzystać atutu własnego boiska i faktu, że od szóstej minuty prowadzili po golu Piotra Kity.

oks-dz

Okocimski KS II Brzesko – Dunajec Zakliczyn 2:4 (2:3)
Bramki: Piotr Kita 6′, Szymon Kołodziej 45′ – Kamil Wójcik 15′, Bartosz Tokarczyk 32′, 42′, 83′.

Okocimski KS II: Karol Jurkiewicz – Andrzej Ryglowski, Tomasz Florek, Konrad Kołodziej, Igor Łanocha – Krzysztof Sikora ( 73′ Michał Zydroń), Szymon Kołodziej, Jakub Baran, Tomasz Gałka (63′ Konrad Słowik) – Kamil Socha, Piotr Kita.

Dunajec: Michał Nosek – Dariusz Gwiżdż, Przemysław Gałek (66′ Bartosz Litwa), Maciej Kusiak, Kamil Barczyk (46′ Kamil Brzęk) – Szymon Tokarczyk, Bartosz Tokarczyk, Adrian Wójcik (85′ Daniel Osowski), Kamil Wójcik – Mateusz Wójcik, Daniel Wzorek.

Żółte kartki: Tomasz Gałka – Przemysław Gałek.
Sędzia: Mateusz Brzuchacz (Tarnów).
Widzów: 100.

Zespół Leszka Kraczkiewicza, który w ubiegłej kolejce doznał wysokiej porażki z Jadowniczanką Jadowniki chciał za wszelką cenę wrócić na właściwe tory i przed własną publicznością chciał zgarnąć trzy punkty.

Taki scenariusz młodzi „Piwosze” realizowali na początku spotkania, gdyż już w szóstej minucie z pierwszego gola w meczu cieszył się Piotr Kita. Później jednak to goście zdobywali bramki, a pierwsza z nich wpadła zaledwie po dziewięciu minutach od gola napastnika gospodarzy. Właśnie w 15 minucie meczu faulowany przed polem karnym został Mateusz Wójcik. Dośrodkowanie w pole karne i w zamieszaniu jakie panowało pod bramką Karola Jurkiewicza najlepiej odnalazł się Kamil Wójcik, który wyrównał wynik spotkania. Kolejne dwie bramki dla Dunajca Zakliczyn wpadły w podobny sposób, a mianowicie po stałych fragmentach, w których Okocimski nie dał rady zatrzymać Bartosza Tokarczyka – strzelca dwóch bramek w pierwszej połowie. Jednak „Piwosze” nie rezygnowali ze zdobycia bramki i tuż przed przerwą nieoczekiwanie bramkę zdobył Szymon Kołodziej, który ustalił wynik do przerwy na 2:3 dla gości.

W drugiej połowie nie mając nic do stracenia Okocimski chciał za wszelką cenę odwrócić losy spotkania. Bliski temu był Szymon Kołodziej, który dwukrotnie próbował pokonać Michała Noska, lecz górą zawsze był bramkarz z Zakliczyna. W 58 minucie spotkania przypomniał o sobie Piotr Kita. Napastnik Okocimskiego ładnie przyjął piłkę po dośrodkowaniu przez Krzysztofa Sikorę, lecz futbolówka nie zdołała wpaść do bramki. Najlepszą szanse na zdobycie bramki wyrównującej miał Kamil Socha. Piłka po jego strzale odbiła się jednak od słupka. Kropkę nad „i” postawił za to Bartosz Tokarczyk z Dunajca Zakliczyn, który po raz trzeci w meczu zdołał pokonać Karola Jurkiewicza ustalając tym samym wynik  na 2:4.

Porażka z młodym zespołem Dunajca okazał się być pierwszą przegraną na własnym stadionie w tym sezonie. Obecnie Okocimski znajduje się na trzecim miejscu i do lidera z Jadownik traci już 12 punktów.