19 marca 2016

Zwycięska inauguracja

W swoim pierwszym meczu w rundzie wiosennej podopieczni Leszka Kraczkiewicza pewnie pokonali ekipę Olimpii Bucze 2:0. Bramki dla Okocimskiego strzelali: Jakub Baran oraz Piotr Kita. Goście kończyli mecz w osłabieniu, gdyż swoją drugą żółtą kartkę obejrzał Jakub Smulski.

oks_ob
Jakub Baran – jeden ze strzelców w meczu z Olimpią Bucze. Foto Dawid Zachara

Okocimski KS II Brzesko – Olimpia Bucze 2:0 (0:0)
Bramki: 55′ Jakub Baran, 63′ Piotr Kita.

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Konrad Kołodziej, Andrzej Ryglowski, Mateusz Stolarz – Tomasz Florek, Szymon Kołodziej (72′ Konrad Słowik), Krzysztof Sikora, Jakub Baran, Tomasz Gałka (80′ Dawid Lizak), Jakub Hebda (84′ Igor Łanocha), Piotr Kita (74′ Kamil Socha).

Olimpia: Bogdan Rakowski – Dariusz Kubic, Bartłomiej Boruta, Marian Wawryka, Oskar Rysiewicz – Krystian Lalik (84′ Daniel Malaga), Bartłomiej Ogar (75′ Beniamin Stolarz), Jakub Smulski, Bartłomiej Przybysławski – Marek Handzlik, Tomasz Radecki.

Żółte kartki: Mateusz Stolarz – Jakub Smulski.
Czerwona kartka: 70′ Jakub Smulski (dwie żółte).

Sędzia: Mariusz Stolarz z Brzeska.

Widzów: 250.

Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów nie należała do emocjonujących. Gra w tym okresie toczyła się głównie w środkowej części pola, a sytuację które sobie stwarzały obie ekipy nie stanowiły większego zagrożenia pod bramką. Pierwsi  zagrozili jednak goście za sprawą Marka Handzlika, którego strzał pewnie obronił Karol Jurkiewicz. Na odpowiedź Okocimskiego kibice nie czekali długo. Już chwile później groźnie strzelał Szymon Kołodziej, lecz jego uderzenie mineło światło bramki. Okazję na strzelanie gola miał również Piotr Kita, który jednak nie wykorzystał dośrodkowania Mateusza Stolarza. W 33 minucie zawodnicy Okocimskiego powinni cieszyć się z pierwszego gola. Po dośrodkowaniu Tomasza Gałki, strzał głową oddał Krzysztof Sikora, lecz piłka odbija się od poprzeczki i ląduje tylko na linii bramkowej. Pod koniec pierwszej połowy umiejętności Bogdana Rakowskiego sprawdził Jakub Baran oddając mocny strzał zza pola karnego. Bramkarz Olimpii sparował piłkę jednak na rzut rożny.

Druga połowa mogła idealnie zacząć się dla piłkarzy Olimpii. Napastnik gości Tomasz Radecki oddał mocny strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Karola Jurkiewicza, lecz futbolówka ostatecznie mija swój cel. W odpowiedzi strzelał Krzysztof Sikora, lecz i tym razem bez skutku. Podopieczni Leszka Kraczkiewicza dopięli swego dopiero w 55 minucie . Znajdujący się na prawej stronie Jakub Baran wykorzystał idealnie podanie Jakuba Hebdy i strzałem tuż pod poprzeczkę nie dał szans na skuteczną interwencję Bogdanowi Rakowskiemu. Osiem minut później było już 2:0 dla Okocimskiego, a strzelcem bramki został Piotr Kita. Napastnik „Piwoszy”bardzo dobrze zachował się w polu karnym, który wykorzystał błąd obrońców Olimpii i strzałem do pustej bramki podwyższył wynik spotkania.