18 marca 2016

Prezes Okocimskiego przed inauguracją rundy wiosennej

Przed nami długo wyczekiwana inauguracja rundy wiosennej. Już w najbliższą sobotę o godzinie 14 seniorzy Okocimskiego pod szyldem drużyny rezerw rozpoczną ligowe zmagania w klasie okręgowej. Ich rywalem będzie ekipa Olimpii Bucze. Jeszcze dwa miesiące temu mało kto wierzył, że Okocimski, klub z ponad 80-letnią tradycją będzie nadal funkcjonował. Zawisło nad nim realne widmo likwidacji.

maciej_pytka

Nie jest tajemnicą, że stan finansów Okocimskiego jest na tę chwilę bardzo ciężki. Znalazło się jednak grono osób chętnych do współpracy w postaci członków zarządu, sympatyków oraz kilku lokalnych sponsorów, którzy podjęli się trudnej próby ratowania OKS-u. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Gmina Brzesko po raz kolejny wyciągnęła do nas pomocną dłoń przeznaczając Okocimskiemu z tytułu upowszechniania kultury fizycznej i sportu blisko 120 tysięcy złotych za co zarząd klubu jest jej ogromnie wdzięczny. Kierownictwo „Piwoszy” prowadzi także zaawansowane rozmowy z potencjalnymi sponsorami. W tym celu został opracowany program restrukturyzacji i oddłużenia klubu, który przewiduje całkowite zredukowanie zadłużenia w ciągu kilku najbliższych lat. Jest to perspektywa bardzo realna biorąc pod uwagę fakt, że w międzyczasie klub zawarł z byłymi zawodnikami oraz podmiotami szereg ugód pozwalających na spłatę zobowiązań w późniejszym okresie. Warto także dodać, że zatrudnienie administracji w klubie po wycofaniu drużyny z II ligi zostało zredukowane do niezbędnego minimum. Wszyscy członkowie zarządu pracują społecznie, nie pobierają z tego tytułu żadnych wynagrodzeń. Mało tego, bardzo często angażują w klub prywatne środki gdy zachodzi oczywiście taka potrzeba. Na chwilę obecną koncentrujemy się na przygotowaniach do inauguracji rozgrywek ligowych w nowym 2016 roku. W tym celu niezbędna jest drobna kosmetyka stadionu, prace porządkowe oraz przygotowanie boiska. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować Panu Wacławowi Jaworowi, który przy użyciu swojej firmy wykonał prace remontowe niezbędne do dostosowania szatni w tzw. starym budynku klubowym, które będą użytkowane przy okazji meczów V ligi. Po awarii wysłużonej instalacji wodnej i ogrzewania na tzw. basenie znajdujące się tam szatnie nie nadają się do użytkowania. Remont ten wymagałby sporego wkładu finansowego, a tego nas na chwilę obecną nie stać. Warto dodać, że Pan Jawor w tym roku wspierał nas również w kilku innych kwestiach takich jak udostępnienie bezpłatnego transportu na mecze czy turnieje za co w imieniu zarządu dziękuję. W prace wokół boiska zaangażowała się również grupa kibiców i zawodników Okocimskiego za co również pragnę im podziękować.

Jeśli chodzi o stronę sportową to Okocimski w dalszym ciągu prowadzi szkolenie we wszystkich grupach wiekowych począwszy od skrzatów, czyli dzieci w wieku 4 lat, aż do seniorów, co łącznie daje nam liczbę grubo ponad 100 osób zrzeszonych w naszym klubie. Dzięki temu OKS pozostaje ewenementem w skali powiatu brzeskiego pod względem szkolenia, co bez wątpienia czyni go wiodącym w tej kwestii. Jak już wiadomo ze względów organizacyjno-finansowych na początku marca wycofany został pierwszy zespół występujący w II lidze. Musieliśmy również połączyć drużyny juniorów młodszych i starszych w jedną – juniorów starszych. Z kolei trampkarze występujący jesienią w lidze wojewódzkiej wiosną będą występować w lidze okręgowej. Od tej pory rolę drużyny seniorów Okocimskiego pełnić będą rezerwy, które z powodzeniem występują w klasie okręgowej. Warto dodać, że w nowym sezonie klub będzie miał prawo gry w IV lidze. Bardzo cieszę się, że udało się nam namówić do pracy w Brzesku trenera Leszka Kraczkiewicza, człowieka z bogatym piłkarskim CV i niezłym doświadczeniem w pracy trenerskiej, głównie jeśli chodzi o młodych zawodników. Nie da się ukryć, że skład naszego zespołu stanowią w tym momencie bardzo młodzi chłopcy, gdzie średnia wieku nie przekracza 20 lat. Praktycznie wszyscy są wychowankami Okocimskiego. Każdy z nich gra w naszym klubie na zasadach amatorskich i nie pobiera z tego tytułu wynagrodzenia. Wielu z nich jeszcze się uczy, część pracuje zawodowo, ale wszyscy próbują pogodzić swoje obowiązki z treningami. Ze swojej strony proszę kibiców o wyrozumiałość i wsparcie dla nich, które będzie im niezbędne zwłaszcza na samym początku. Jako prezes Okocimskiego jestem dumny z naszej drużyny i zrobię wszystko żeby stworzyć jej jak najlepsze warunki do gry. Trzymajmy kciuki za naszych piłkarzy i wesprzyjmy ich swoją obecnością podczas sobotniego meczu.

Ze sportowym pozdrowieniem
Prezes Okocimskiego KS
Maciej Pytka

Komentarze