28 lutego 2016

Zwycięski pierwszy sparing!

W swoim pierwszym meczu sparingowym w okresie przygotowawczym rezerwy Okocimskiego rozbiły A-klasowego Tymona Tymowa 5:1. Bramki dla podopiecznych Leszka Kraczkiewicza strzelali: Piotr Kita x2, Mateusz Stolarz, Krzysztof Sikora oraz Dawid Lizak. Jedyne trafienie dla zespołu z Tymowej zaliczył Mateusz Meller.

Okocimski KS  II Brzesko – Tymon Tymowa 5:1

Bramki: Piotr Kita x2, Mateusz Stolarz, Krzysztof Sikora, Dawid Lizak – Mateusz Meller.

Okocimski KS II: Tomasz Jagiełka – Mateusz Stolarz, Tomasz Florek, Andrzej Ryglowski, Michał Zydroń, Jakub Hebda, Krzysztof Sikora, Jakub Baran, Szymon Kołodziej, Tomasz Gałka, Piotr Kita. Grali także: Łukasz Kołodziej, Dawid Lizak oraz Arkadiusz Goryczka.

Jako pierwsi na prowadzanie wyszli niespodziewanie zawodnicy z Tymowej, którzy po strzale Mateusza Mellera cieszyli się z pierwszego gola. Później do głosu zaczął dochodzić Okocimski, który raz za razem stwarzał sobie groźne sytuacje pod bramką rywala. Tylko brak skuteczności sprawiła, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Swoje szanse marnowali m.in Tomasz Gałka, Szymon Kołodziej czy Piotr Kita.

Druga połowa okazała się bardziej szczęśliwa dla zawodników z Brzeska, którzy aż czterokrotnie pokonali bramkarza Tymona. Wtedy do bramki trafiali: Mateusz Stolarz, Piotr Kita, Dawid Lizak oraz Krzysztof Sikora. Niewiele brakowało a pięknego gola z przewrotki zdobyłby strzelec dwóch bramek Piotr Kita, lecz futbolówka minimalnie minęła bramkę rywala.