19 listopada 2015

W sobotę ostatni mecz tego roku w Brzesku

To będzie już ostatni akcent piłkarskiej jesieni w Brzesku. W najbliższą sobotę 21 listopada piłkarze Can-Pack Okocimskiego podejmą drugi zespół II ligi, ekipę Rakowa Częstochowa. Będzie to jednocześnie pierwsza kolejka rundy rewanżowej. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 13, a poprowadzi je sędzia Szymon Lizak z Poznania.

W sobotnim meczu zabraknie m. in. Pawła Pyciaka / Fot. Maciej Pytka
W sobotnim meczu zabraknie między innymi Pawła Pyciaka / Fot. Maciej Pytka

Dla „Piwoszy” sobotnia potyczka z Rakowem będzie okazją do godnego pożegnania się z brzeską publicznością, a zarazem szansą na zainkasowanie kolejnych punktów, dzięki którym gracze Okocimskiego umocniliby się w środku stawki. Zadanie to będzie jednak mocno utrudnione. Wszystko za sprawą nieobecności aż czterech podstawowych zawodników: Radosława Jacka, Mateusza Wawryki, Pawła Pyciaka oraz Jurija Hłuszki, których czeka przymusowa pauza za kartki. Oprócz nich zabraknie także kontuzjowanych Waldemara Sotnickiego i Mateusza Wilka.

Końcówka rundy w wykonaniu częstochowian jest na prawdę imponująca. Po nie najlepszym starcie rozgrywek okupionym zmianą trenera (Radosława Mroczkowskiego zastąpił duet Krzysztof Kołaczyk i Przemysław Cecherz) piłkarze spod Jasnej Góry dołączyli do ścisłej czołówki II ligi. Po 17 kolejkach częstochowianie plasują się na pozycji wicelidera z 34 punktami i tracą do prowadzącej Stali Mielec zaledwie 3 „oczka”. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach Rakowa jest Wojciech Okińczyc, który z 10 bramkami zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. W poprzedniej kolejce pokonali oni na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg 5:3.

Dla obu ekip sobotni mecz będzie czwartym starciem w historii pojedynków Okocimskiego z Rakowem. Na inaugurację obecnego sezonu „Piwosze” niespodziewanie zremisowali w Częstochowie 1:1, a gola zdobył wówczas Jurij Hłuszko.

Historia meczów:

2014/15 (II liga)
Okocimski – Raków 0:3 (Holik 31, Pawlusiński 71, Pląskowski 83)
Raków – Okocimski 1:0 (Reiman 45)

2015/16 (II liga)
Raków – Okocimski 1:1 (Malinowski 52 – Hłuszko 16)

Komentarze