13 listopada 2015

Poprawić skuteczność i pokonać Stal

Do zakończenia tegorocznych zmagań w II lidze pozostały jeszcze trzy kolejki, z czego dwie z nich zostaną rozegrane awansem z rundy wiosennej. W ostatniej serii gier w ramach rundy jesiennej piłkarze Can-Pack Okocimskiego podejmą w najbliższą sobotę 14 listopada czwarty zespół w tabeli, ekipę Stali Stalowa Wola. Początek meczu wyznaczono na godzinę 13, a zawody poprowadzi sędzia Dominik Pasek z Legnicy.

W rundzie wiosennej ubiegłego sezonu kibice byli świadkami niezwykle emocjonującego meczu / Fot. Maciej Pytka
W rundzie wiosennej ubiegłego sezonu kibice byli świadkami niezwykle emocjonującego meczu / Fot. Maciej Pytka

Sobotnia konfrontacja z drużyną z Podkarpacia będzie dla graczy Can-Pack Okocimskiego okazją do rehabilitacji za ubiegłotygodniową porażkę w Pruszkowie. Podopieczni trenera Tomasza Kulawika przegrali z miejscowym Zniczem 0:1 mimo, że stworzyli sobie kilka bardzo dobry okazji do strzelenia gola. Po raz kolejny dała o sobie znać największa bolączka „Piwoszy”, czyli brak skuteczności. W jutrzejszym meczu ten element gry będzie kluczowy jeśli brzeszczanie myślą o zgarnięciu kompletu punktów, które są im niezbędne do zrealizowania celu jakim będzie zajęcie miejsca w pierwszej ósemce na koniec tego roku. Na chwilę obecną zawodnicy z Brzeska plasują się na 12. miejscu i mają w swoim dorobku 10 punktów. W porównaniu do spotkania w Pruszkowie w kadrze meczowej nie zaszło wiele zmian. Nadal z kontuzjami borykają się bramkarz Waldemar Sotnicki oraz Mateusz Wilk, zaś w osiemnastce na spotkanie ze Stalą zabraknie miejsca dla młodzieżowców: Krystiana Maślanki i Łukasza Krówczyńskiego. Po przymusowej pauzie za żółte kartki do składu wróci Kamil Białkowski.

Runda jesienna w wykonaniu graczy ze Stalowej Woli jest dotychczas bardzo udana. Po 16. kolejkach Stal plasuje się na wysokim 4. miejscu tracąc do prowadzącej imienniczki z Mielca 7 punktów. Wprawdzie po odejściu do Jagiellonii Białystok najlepszego strzelca „Stalówki” i jednocześnie króla strzelców poprzedniego sezonu w II lidze Łukasza Sekulskiego siła rażenia zespołu wyraźnie zmalała, to mimo wszystko jej gracze Jaromira Wieprzęcia zaliczają się do ścisłej czołówki ligowej. O ile gracze ze Stalowej Woli w dalszym ciągu pozostają niepokonani na własnym boisku, to już na wyjazdach nie radzą sobie tak dobrze (2 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki). Najskuteczniejszym zawodnikiem Stali jest Tomasz Płonka, który ma na swoim koncie 7 trafień. W poprzedniej kolejce Stal pewnie pokonała na własnym boisku Kotwicę Kołobrzeg 3:0.

Dla obu ekip jutrzejsze starcie będzie trzynastym w historii potyczek Okocimskiego ze Stalą Stalowa Wola. Bilans dotychczasowych pojedynku jest korzystniejszy dla piłkarzy z Brzeska, którzy pięciokrotnie zwyciężali. 4 razy padał remis, a w 3 spotkaniach zwyciężała Stal. W poprzednim sezonie w Stalowej Woli wysoko wygrała Stal pokonując „Piwoszy” aż 3:0. W rewanżu na stadionie w Brzesku, po emocjonującym meczu, zanotowano remis 3:3.

Klub przypomina, że dzięki uprzejmości Browaru Okocim na wszystkie mecze Can-Pack Okocimskiego, w tym na sobotni ze Stalą Stalowa Wola udostępniony jest parking na terenie browaru przy ul. Okocimskiej. Kibice będą mogli korzystać z parkingu na godzinę przed rozpoczęciem zawodów.


Historia spotkań:

1995/96 (*II liga)
Stal – Okocimski 1:1 (Szafran 84 – R.Policht 44)
Okocimski – Stal 2:1 (R.Policht 10, 66 – Michalak 79)

1996/97 (*II liga)
Okocimski – Stal 0:0
Stal – Okocimski 4:0 (Cios 11, 66, Dec 24, Krawiec 31)

1997/98 (*II liga)
Okocimski – Stal 2:1 (Gruchała 45, 69 – Ożóg 74)
Stal – Okocimski 1:2 (Gołubka 64 – Manelski 41, Krupa 44)

2010/11 (II liga)
Okocimski – Stal 0:2 (Gęśla 45, 55 (k))
Stal – Okocimski 0:2 (Wojcieszyński 74, Wawryka 85 (k))

2011/12 (II liga)
Okocimski – Stal 2:0 (Ogar 48, 78)
Stal – Okocimski 0:0

2014/15 (II liga)
Stal – Okocimski 4:0 (Sekulski 10, Czarny 59, Płonka 68)
Okocimski – Stal 3:3 (Hłuszko 4, 22, Jaworśkyj 80 – Sekulski 50 (k), 53, 59 (k))

* drugi poziom rozgrywkowy

Komentarze