11 listopada 2015

Olimpia Kąty nadal zmorą rezerw (FOTO)

Rezerwy Okocimskiego odpadły z rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. W dniu Święta Niepodległości, w meczu III rundy podopieczni trenera Rafała Polichta ulegli po rzutach karnych Olimpii Kąty 1:3. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2, a bramki dla brzeszczan zdobyli Piotr Kita oraz Tomasz Gałka.

W tej sytuacji sędzia dopatrzył się zagrania piłki ręką przez Sławomira Jagłę / Fot. Maciej Pytka

Olimpia Kąty – Okocimski KS II Brzesko 2:2 (0:1) k. 3:1
Bramki:
Marcin Cebula 62 (k), Damian Cebula 90 – Piotr Kita 15, Tomasz Gałka 60.

Sędziował: Mariusz Stolarz (Brzesko).
Żółte kartki: Tomasz Motak, Mirosław Szewczyk – Piotr Kita, Tomasz Gałka, Andrzej Ryglowski.
Widzów: 40.

Olimpia: Mirosław Szewczyk – Artur Drąg, Stanisław Maciaś, Tomasz Motak – Mirosław Szot (76 Paweł Grzybowski), Piotr Janicki, Tomasz Stanuch, Marcin Cebula, Szymon Leśniak – Jakub Nowak, Mateusz Szczepański (60 Damian Cebula).

Okocimski II: Karol Jurkiewicz – Jakub Baran, Krystian Maślanka, Sławomir Jagła, Andrzej Ryglowski – Konrad Słowik, Konrad Kurzywilk, Krzysztof Sikora, Konrad Kołodziej – Piotr Kita, Tomasz Gałka.

Było to drugie starcie obu ekip w ciągu czterech dni. Lepiej zaczęło się ono dla gości z Brzeska, którzy w pierwszej połowie znacznie dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej zagrażali bramce Olimpii. W 15 minucie z linii końcowej dośrodkowywał Andrzej Ryglowski, a celną „główką” w długi róg popisał się Piotr Kita. Po godzinie gry było już 2:0 dla „Piwoszy”. Krosowe podanie Konrada Słowika pięknym strzałem z woleja w górny róg na gola zamienił Tomasz Gałka. Piłkarze z Kątów bardzo szybko złapali kontakt. W 62 minucie za zagranie piłki ręką w polu karnym przez Sławomira Jagłę, który notabene rozegrał bardzo dobre zawody, sędzia Mariusz Stolarz z Brzeska podyktował rzut karny, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Marcin Cebula. Gdy wydawało się, że gracze rezerw Okocimskiego kontrolują przebieg gry i dowiozą do końca korzystny dla nich rezultat, miejscowi w 90 minucie przeprowadzili akcję, po której Damian Cebula znalazł się w sytuacji sam na sam z Karolem Jurkiewiczem wyrównując stan meczu. Co ciekawe, ten sam zawodnik w ostatnich sekundach niedzielnego spotkania ligowego rozgrywanego w Brzesku zapewnił Olimpii gola na wagę remisu.

W serii rzutów karnych lepiej radzili sobie gospodarze. Dla Olimpii trafiali: Piotr Janicki, Jakub Nowak oraz Tomasz Motak. „Jedenastkę” dla brzeszczan wykorzystał jedynie Sławomir Jagła. Próbę Piotra Kity w efektownym stylu obronił Mirosław Szewczyk, Tomasz Gałka trafił w poprzeczkę, a strzał Krystiana Maślanki odbił się od słupka. Bramkarz rezerw Karol Jurkiewicz zdołał obronić zaledwie jedną próbę w wykonaniu Damiana Cebuli.

[Best_Wordpress_Gallery id=”15″ gal_title=”01.11.2015: Olimpia Kąty – Okocimski II / PP”]