1 listopada 2015

Pamiętajmy o zmarłych "Piwoszach"

1 listopada to dzień Wszystkich Świętych. W tym dniu nie możemy zapominać o zmarłych działaczach i zawodnikach naszego klubu. W 2015 roku odeszło od nas dwóch wielce zasłużonych ludzi dla Okocimskiego KS.

wszystkich_swietych

16 marca 2015 roku, w wieku 61 lat po ciężkiej chorobie zmarł były wieloletni zawodnik oraz działacz Okocimskiego KS, Antoni Baran.

Antoni Baran był bramkarzem pierwszego zespołu „Piwoszy” w latach 70-tych i 80-tych. W późniejszym okresie działał w klubie m. in. jako kierownik drużyn młodzieżowych. Pracował również jako trener w okolicznych klubach z niższych lig. Synem Antoniego jest Jakub Baran, który aktualnie znajduje się w drużynie seniorów Okocimskiego KS.

Z kolei 3 sierpnia, w wieku 76 lat pozegnaliśmy byłego zawodnika Okocimskiego KS, Zbigniewa Dulembę

Przez całe swoje życie związany był z Brzeskiem, jako piłkarz OKS, Pracownik Fabryki Opakowań Blaszanych i Browaru Okocim. Był założycielem NSZZ Solidarność w FOB, członkiem Zarządu Regionu Małopolska NSZZ Solidarność, delegatem na I Krajowy Zjazd Związku w Gdańsku. W okresie stanu wojennego, został skazany przez sąd na internowanie, ukrywał się ponad rok przed Służbą Bezpieczeństwa. W 2008 roku śp. Prezydent RP Lech Kaczyński nadał Zbigniewowi Dulembie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Komentarze