16 października 2015

Czas na "piwne" derby

W najbliższą sobotę 17 października do Brzeska zawita kolejna ekipa mająca pierwszoligowe aspiracje. W meczu 13. kolejki II ligi piłkarze Can-Pack Okocimskiego podejmą zespół GKS-u Tychy. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 15, a poprowadzi je sędzia Maciej Mikołajewski ze Świebodzina.

Piłkarze Okocimskiego do tej pory mierzyli się z tyszanami czterokrotnie / Fot. gkstychy.info
Piłkarze Okocimskiego do tej pory mierzyli się z tyszanami czterokrotnie / Fot. gkstychy.info

Po ostatniej wyjazdowej wygranej w Zambrowie nastroje w obozie „Piwoszy” znacznie się poprawiły. Zmorą trenera Tomasza Kulawika są jednak w dalszym ciągu problemy zdrowotne kluczowych zawodników. Wprawdzie po dłuższej przerwie do gry gotowy jest już Arkadiusz Garzeł, a także powracający po pauzie za kartki Paweł Pyciak, jednak w dalszym ciągu z urazami zmagają się pierwszy bramkarz Aleksander Kozioł oraz kapitan brzeskiej jedenastki Radosław Jacek. Ich występ w sobotnim meczu stoi pod dużym znakiem zapytania. Sytuacja w ligowej tabeli mimo zdobycia 3 punktów nie uległa większej zmianie. Gracze Okocimskiego awansowali wprawdzie o jedną lokatę (aktualnie plasują się na 12 miejscu), ale większość drużyn z dołu tabeli również zainkasowała komplet punktów, co sprawia że dystans dzielący brzeszczan od strefy spadkowej wynosi zaledwie 2 „oczka”. Warto dodać, że jutrzejsze spotkanie będzie miało szczególny charakter dla pomocnika „Piwoszy” Sebastiana Janika, który jeszcze pół roku temu był zawodnikiem tyskiego klubu.

Najbliższy rywal Okocimskiego po spadku z I ligi chce jak najszybciej powrócić na zaplecze ekstraklasy. Trudno się temu dziwić, gdyż zainteresowanie meczami GKS-u po oddaniu do użytku nowoczesnego stadionu o pojemności ponad 15 tysięcy miejsc jest jak na II ligę ogromne, a średnio na mecze tyszan rozgrywane na własnym terenie przychodzi ponad 7 tysięcy widzów! Do poziomu kibiców póki co nie dostosowali się jeszcze piłkarze klubu ze Śląska. Drużyna prowadzona przez trenera Kamila Kieresia, mająca w swoim składzie bardzo doświadczonych zawodników ze stażem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym na razie zawodzi i po 12 kolejkach zajmuje dopiero 6 lokatę tracąc do prowadzącej Stali Mielec aż 8 punktów. Warto wymienić chociaż takie nazwiska jak: Seweryn Gancarczyk, Tomasz Górkiewicz, Marcin Radzewicz, Marcin Wodecki, czy Mariusz Zganiacz. W poprzedniej kolejce GKS zremisował u siebie z Kotwicą Kołobrzeg 1:1.

Historia meczów pomiędzy Okocimskim a GKS-em Tychy sięga czasów pierwszoligowych. Wówczas obie ekipy spotykały się ze sobą czterokrotnie. Dwa razy zwyciężała ekipa ze Śląska, raz padł remis, a jeden mecz wygrał Okocimski.

Klub przypomina, że dzięki uprzejmości Browaru Okocim na wszystkie mecze Can-Pack Okocimskiego, w tym na sobotni z GKS-em Tychy udostępniony jest parking na terenie browaru przy ul. Okocimskiej. Kibice będą mogli korzystać z parkingu na godzinę przed rozpoczęciem zawodów. Z uwagi na duże zainteresowanie meczem klub prosi również wszystkich kibiców o zabranie ze sobą dowodu tożsamości.


Historia meczów:

2012/13 (I liga):
Okocimski – GKS Tychy 1:3 (Wojcieszyński 14 – Rocki 22, Folc 30, 84)
GKS Tychy – Okocimski 0:1 (Wojcieszyński 57 (k))

2013/14 (I liga):
Okocimski – GKS Tychy 0:0
GKS Tychy – Okocimski 2:0 (Popovič 48, Žunić 54)

Komentarze