9 października 2015

Osłabieni "Piwosze" jadą do Zambrowa

Po dwóch porażkach najwyższy czas aby drugoligowi piłkarze Can-Pack Okocimskiego znów zaczęli punktować. Już w najbliższą sobotę 10 października czeka ich wyjazdowa potyczka z beniaminkiem, ekipą Olimpii Zambrów, która jest bezpośrednim sąsiadem brzeszczan w ligowej tabeli. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 15, a mecz poprowadzi sędzia Sławomir Smaczny z Bytomia.

Fot. radio.bialystok.pl
Fot. radio.bialystok.pl

Trener Tomasz Kulawik ma ostatnio spory problem z zestawieniem jedenastki Okocimskiego. Po spotkaniu z Wisłą Puławy za kartki „wyleciał” Paweł Pyciak. Długa jest również lista kontuzjowanych zawodników. Pod dużym znakiem zapytania stoi udział w sobotnim meczu bramkarza Aleksandra Kozioła oraz Radosława Jacka, którzy są mocno poobijani i praktycznie od początku tygodnia nie uczestniczyli w zajęciach z zespołem. Mimo to piłkarze z piwnego grodu postarają się powalczyć o pełną pulę i podreperowanie punktowego dorobku. Na chwilę obecną zajmują oni 13. lokatę w tabeli z 11 punktami.

Punkt więcej na swoim koncie mają zawodnicy z Zambrowa. Gracze beniaminka mogą poszczycić się mianem drużyny, która najczęściej remisuje w bieżącym sezonie II ligi. Bilans podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego to 2 zwycięstwa, 6 remisów i 3 porażki. W poprzedniej kolejce Olimpia bezbramkowo zremisowała z Kotwicą Kołobrzeg. W kadrze drużyny z Podlasia znajduje się kilku zawodników z przeszłością w ekstraklasie. Do najbardziej doświadczonych należą przede wszystkim znani z gry w Jagiellonii Białystok 35-letni Mariusz Dzienis oraz 23-letni Tomasz Porębski.

Komentarze