24 września 2015

Wyprawa do jaskini lwa

„Piwosze” w dalszym ciągu kontynuują serię spotkań z drużynami ze ścisłej czołówki. W najbliższą sobotę czeka ich prawdopodobnie najtrudniejsze zadanie, a mianowicie wyjazdowy mecz z liderem II ligi, ekipą Stali Mielec. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 16, a zawody poprowadzi sędzia Daniel Kruczyński z Żywca.

stalm_oks_1415_1

Brzeszczanie przystąpią do sobotniego pojedynku uskrzydleni ostatnią wysoką wygraną nad Siarką Tarnobrzeg 4:0. Podopieczni trenera Tomasza Kulawika wreszcie zagrali zgodnie z oczekiwaniami, a co najważniejsze bardzo skutecznie. Po 9. kolejkach „Piwosze” mają 11 punktów na koncie. Niestety w Mielcu wystąpią bez dwójki podstawowych graczy: Arkadiusza Lewińskiego i Arkadiusza Garzeła. Ten pierwszy w spotkaniu z Siarką ujrzał czwarty żółty kartonik, natomiast u środkowego obrońcy pogłębił się uraz mięśnia dwugłowego, co sprawiło, że czeka go przynajmniej 2 tygodnie przerwy. W dalszym ciągu kontuzje leczą Mateusz Wilk oraz Wojciech Dziadzio.

Mielczanie w obecnych rozgrywkach spisują się rewelacyjnie i od kilku kolejek przewodzą stawce II-ligowców. Aktualnie po 9. kolejkach mają na swoim koncie 20 „oczek”. Co ciekawe podopieczni trenera Janusza Białka pozostają jedną z trzech niepokonanych jak do tej pory drużyn na własnym stadionie w bieżącym sezonie. Najskuteczniejszym strzelcem Stali jest Sebastian Łętocha (zdobywca 5 goli), syn Krzysztofa byłego trenera Okocimskiego, który znajduje się w sztabie szkoleniowym mieleckiej drużyny. Ponadto w kadrze naszych rywali znajduje się były bramkarz „Piwoszy” Tomasz Libera. W poprzedniej kolejce mielczanie niespodziewanie ulegli na wyjeździe Kotwicy Kołobrzeg 0:1.

Jak do tej pory obie drużyny spotykały się czterokrotnie. Pierwsze dwa mecze miały miejsce w sezonie 1996/97, kiedy to Okocimski rywalizował ze Stalą w ramach „starej” II ligi. Wówczas dwukrotnie notowano remisy 1:1. Jesienią ubiegłego sezonu po dramatycznym meczu zwyciężył Okocimski 3:2. W rewanżu mielczanie nie pozostawili żadnych złudzeń wygrywając aż 5:1.


Historia spotkań:

1996/97 (II liga):
Okocimski – Stal 1:1 (R. Policht 90 – Domarski 77)
Stal – Okocimski 1:1 (Kolisz 11 – Hermaniuk 86)

2014/15 (II liga):
Okocimski – Stal 3:2 (Wojcieszyński 6, 66, Dziadzio 87 – Kościelny 2, Żegleń 70)
Stal – Okocimski 5:1 (Kasprzyk 2 (s), Łętocha 12, 52, Getinger 37, Nowak 72 – Hłuszko 13)

Komentarze