20 sierpnia 2015

Osłabieni "Piwosze" podejmą Legionovię

Już w najbliższą sobotę o godzinie 17 czeka nas kolejny mecz z udziałem piłkarzy Can-Pack Okocimskiego. „Biało-zieloni” podejmą na własnym terenie ekipę Legionovii Legionowo. Stawką będą kolejne punkty w ramach rozgrywek II ligi. Zawody poprowadzi Kamil Adamski z Kielc.

W Brzesku liczą na skuteczność Jurija Hłuszki / Fot. Grzegorz Golec
W Brzesku liczą na skuteczność Jurija Hłuszki / Fot. Grzegorz Golec

„Piwosze” przystąpią do sobotniego meczu w osłabionym składzie. Zabraknie kontuzjowanych Wojciecha Dziadzio, który na czwartkowym treningu doznał skomplikowanego złamania kości twarzy, Arkadiusza Lewińskiego (problemy z mięśniem przywodziciela) oraz leczącego uraz stawu skokowego Jakuba Barana. Tym samym otwiera się szansa przed dublerami. Apetyty w Brzesku rozbudził bardzo dobry początek w wykonaniu graczy Okocimskiego. Po trzech kolejkach podopieczni trenera Kulawika mają na koncie 5 punktów i jak do tej pory pozostają niepokonani. Na listę strzelców wpisywali się dwa zawodnicy: Ukrainiec Jurij Hłuszko oraz Wojciech Wojcieszyński. Obaj mają na swoim koncie po dwa trafienia.

Zdecydowanie inaczej przedstawia się sytuacja u naszych sobotnich rywali. Drużyna z Mazowsza, która bez problemów zachowała ligowy byt na koniec poprzedniego sezonu w przerwie letniej przeszła ogromne przemeblowanie. Z zespołem pożegnało się aż 19 zawodników wraz ze sztabem szkoleniowym! Wśród nich znaleźli się m.in. najskuteczniejszy strzelec Legionovii w poprzednim sezonie Szymon Lewicki (14 goli), który odszedł do pierwszoligowego Zawiszy Bydgoszcz, doświadczony Adam Czerkas (Rozwój Katowice), czy dobrze znani w Brzesku Konrad Wieczorek (Puszcza Niepołomice) i Kacper Tatara. W ich miejsce zakontraktowano 13 graczy, lecz bez znanych nazwisk. Przed sezonem miały miejsce także spore przetasowania na stanowisku trenera. Za pracę podziękowano Słoweńcowi Robertowi Pevnikowi. W czerwcu zespół objął Dariusza Banasik, który po niespełna miesiącu zrezygnował z funkcji. Przez kilka dni zajęcia z piłkarzami prowadził Grzegorz Białek, by 3 lipca zastąpił go znany z pracy w GKS-ie Bełchatów Maciej Bartoszek. W pierwszych trzech meczach piłkarze z Legionowa zdobyli zaledwie punkcik remisując w miniony weekend z Kotwicą 1:1. Wcześniejsze mecze kończyły się porażkami, 2:3 z ROW-em oraz 0:1 z Gryfem. Z kolei w Pucharze Polski Legionovia doszła do I rundy. Po pokonaniu Olimpii Olsztynek 3:1 gracze spod Warszawy musieli uznać wyższość trzecioligowej Wdy Świecie (0:1).

W poprzednim sezonie w obu potyczkach Okocimskiego z Legionovią notowano remisy. Najpierw w Legionowie 1:1 po golach Łukasza Kominiaka i Wojciecha Wojcieszyńskiego. W rewanżu padł identyczny wynik. Wówczas do siatki trafiali Jurij Hłuszko oraz Szymon Lewicki.

Komentarze