13 sierpnia 2015

Po punkty do Wejherowa

Przed drugoligową drużyną Can-Pack Okocimskiego jeden z trudniejszych okresów. W ciągu 2 tygodni aż dwukrotnie czeka ich daleka wyprawa nad Bałtyk. Pierwsza odsłona tego maratonu będzie mieć miejsce już w najbliższą sobotę w Wejherowie, gdzie „Piwosze” spróbują powalczyć z miejscowym Gryfem o kolejne ligowe punkty. Początek meczu wyznaczono na godzinę 17.

W zespole z Brzeska panuje dobra atmosfera. Podopieczni trenera Kulawika zaliczyli udany start w rozgrywkach II ligi i po dwóch kolejkach mają na swoim koncie 4 punkty. W miniony weekend zwyciężyli na własnym terenie po ciężkim meczu z Błękitnymi Stargard Szczeciński 2:1. „Piwosze” udadzą się nad Bałtyk w piątek z samego rano, a zakwaterowani zostaną w Cetniewie. Szkoleniowiec Okocimskiego w dalszym ciągu nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Jakuba Barana. Do pełni sprawności powraca za to Patryk Bryła, który trenuje już z zespołem w ciągu najbliższych 2-3 tygodni powinien być już brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Do Wejherowa pojedzie za to młodzieżowy pomocnik Konrad Kurzywilk, który właśnie został zgłoszony przez klub do rozgrywek II ligi.

Gryf Wejherowo to beniaminek II ligi, choć piłkarze z Pomorza mają za sobą już dwa sezony na tym szczeblu (w sezonach 2012/13 i 2013/14). Ekipa pod wodzą Tomasza Kotwicy również udanie przystąpiła do sezonu notując zwycięstwo (1:0 z Legionovią) oraz remis (2:2 w derbach z Kotwicą). W kadrze Gryfa próżno szukać znanych twarzy. Drużyna poza doświadczonymi bramkarzami oparta jest głównie o zdolną młodzież z Pomorza i okolic, a jedynymi zawodnikami, którzy mają na koncie występy w Ekstraklasie są pomocnik Paweł Czoska (15 meczów w barwach Arki Gdynia) oraz Paweł Czychowski (1 występ dla Lechii Gdańsk).

Oba kluby spotykają się ze sobą po raz pierwszy w historii. Sędzią zawodów będzie Kamil Waskowski z Poznania.

MACIEJ PYTKA
Fot. arkowcy.pl

Komentarze