13 sierpnia 2015

Inauguracja rezerw i drużyn młodzieżowych

W nadchodzący weekend rozgrywki ligowe zainauguruje drużyna rezerw Okocimskiego KS-u oraz część zespołów młodzieżowych. Podczas przerwy letniej zaszło kilka zmian kadrowych i organizacyjnych.

Rezerwy podobnie jak przed rokiem występować będą w lidze okręgowej gr. I Tarnów. Mimo wywalczenia awansu do IV ligi zarząd klubu ze względów finansowych zadecydował o pozostaniu na tym szczeblu rozgrywkowym na kolejny sezon. Drużyna w dalszym ciągu oparta będzie o zdolnych wychowanków, którą uzupełniać będą gracze z pierwszego zespołu. W drużynie dowodzonej przez Rafała Polichta zaszło kilka zmian personalnych. Z zespołu odeszli doświadczeni gracze tacy jak: Tomasz Kozieł (Sokół Maszkienice), Michał Kulig (powrót z wypożyczenia do Jadowniczanki Jadowniki), Bartosz Piwowarski (nie wznowił treningów) oraz Krzysztof Styrna i Marek Pączek (obaj do Bocheńskiego KS). Pod znakiem zapytania stoją dalsze występy Krzysztofa Sikory, któremu skończył się okres wypożyczenia z Raby Niedary. Włodarzom Okocimskiego udało się pozyskać młodzieżowców: Piotra Kitę z Nowych/Rzezawianka Rzezawa oraz Konrada Słowika (ostatnio SMS Kraków). W miniony weekend gracze rezerw zaliczyli pierwszy i w zasadzie jedyny sprawdzian przed ligą jakim był mecz II rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu z Pogórzem Gwoździec. „Piwosze” spisali się w nim bardzo dobrze pokonując na wyjeździe A-klasowca aż 7:1. Na inaugurację ligi okręgowej „dwójka” zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem Olimpią Bucze, a spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę 15 sierpnia o godzinie 17:00 na boisku w Buczu.

Po rocznej przerwie Okocimski KS zgłosił do rozgrywek drużynę juniorów starszych (A1, roczniki 1997-1998). Funkcję trenera powierzono Dawidowi Musiałowi, który na co dzień znajduje się w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu. Juniorzy starsi będą rywalizować w tarnowskiej I lidze okręgowej a ich rywalami będą ekipy takie jak: Olimpia Wojnicz, Brzoza Brzozówka, LUKS Skrzyszów, Jadowniczanka Jadowniki, Bocheński KS, Novi/Rzezawianka Rzezawa, Dunajec Zakliczyn, Szreniawa Nowy Wiśnicz, Wisła Szczucin, Victoria Koszyce Małe, Trzciana 2000, Sokół Borzęcin oraz Orzeł Dębno. Na inaugurację podopieczni trenera Musiała zmierzą się na wyjeździe w niedzielę 16 sierpnia o godzinie 17 z Olimpią Wojnicz. Rozgrywki toczyć się będą w systemie całorocznym, jesień-wiosna.

Juniorzy młodsi (B1, roczniki 1999-2000) prowadzeni przez trenera Tomasza Rogóża po półrocznej przygodzie z II ligą małopolską wracają do gry w tarnowskiej I lidze okręgowej. W niej rywalizować będą z takimi drużynami jak: Raba Książnice, Szynwałd, Łukovia Łukowa, Gromnik, Dunajec Zakliczyn, Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, Wolania Wola Rzędzińska, Victoria Koszyce Małe, Victoria Bielcza, Unia Tarnów i Tuchovia Tuchów. Najlepszy zespół po rundzie jesiennej uzyska awans do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Pierwszy mecz nowego sezonu juniorzy młodsi rozegrają 22 sierpnia na wyjeździe z Rabą Książnice.

Trampkarze (C1, roczniki 2001 i 2002) pod wodzą trenera Marka Małysy na zakończenie poprzedniego sezonu, po wygranej w barażach wywalczyli awans do Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Od tego sezonu liga ta będzie rozgrywana w cyklu całorocznym. Młodzi „Piwosze” będą rywalizować takimi drużynami jak: MOSiR Bochnia, Cracovia, KS Tymbark, AS Progres Kraków, Tarnovia Tarnów, Sandecja Nowy Sącz, Akademia Piłkarska 21 Kraków, Unia Tarnów, Wisła Kraków, Górnik Libiąż oraz Dalin Myślenice. Na inauguracje trampkarzy czeka wyjazdowe starcie z Wisłą Kraków, a mecz zostanie rozegrany 25 sierpnia.

Młodziki (D1, roczniki 2003-2004) również prowadzeni przez Marka Małysę w sezonie 2015/16 będą rywalizować w tarnowskiej I lidze okręgowej. Rozgrywki toczyć się będą w systemie całorocznym, jesień-wiosna. Rywalami Okocimskiego będą ekipy Wolanii Wola Rzędzińska, Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska, Szreniawy Nowy Wiśnicz, Unii Tarnów I, Unii Tarnów II, Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej, Radłovii Radłów, Tuchovii Tuchów, Orła Dębno, Trzciany 2000, Polanu Żabno, Tarnovii Tarnów oraz Dunajca Zakliczyn. Swój pierwszy mecz młodzicy rozegrają w najbliższą sobotę 15 sierpnia o godz. 10 na wyjeździe z Radłovią Radłów.

W zakładce rezerwy i drużyny młodzieżowe znajdują się szczegółowe terminarze spotkań z udziałem każdego zespołu, a w najbliższej przyszłości pojawią się dane dotyczące zawodników.

MACIEJ PYTKA

Komentarze