7 sierpnia 2015

W sobotę pierwszy mecz w Brzesku

Już jutro długo wyczekiwany dzień. Do Brzeska ponownie zawita II liga. Po raz pierwszy w tym sezonie piłkarze Can-Pack Okocimskiego zaprezentują się przed własną publicznością. Ich rywalem będzie ekipa Błękitnych Stargard Szczeciński. Początek meczu w sobotę o godzinie 17. Zawody poprowadzi sędzia Sebastian Tarnowski z Wrocławia.

Brzeszczanie nie najgorzej zainaugurowali nowy sezon. Przed tygodniem zremisowali na wyjeździe 1:1 z wyżej notowanym Rakowem Częstochowa pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie. Czas na to, aby pokazać swoje umiejętności również na własnym boisku. Nie będzie to jednak łatwa przeprawa. Do Brzeska przyjedzie bowiem rewelacja ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski. Gracze ze Stargardu Szczecińskiego przed rokiem doszli aż do półfinału, w którym to ulegli dopiero Lechowi Poznań. Również w lidze dobrze wiodło się podopiecznym Krzysztofa Kapuścińskiego. Błękitni otarli się o miejsca premiowane awansem do I ligi, a do pozycji barażowej zabrakło im zaledwie 2 punktów.

W sezonie 2015/16 stargardzianie rozegrali 3 spotkania i już zdążyli sprawić niespodziankę. Po pokonaniu Gwardii Koszalin 3:1 w rundzie wstępnej Pucharu Polski, w kolejnej fazie tych rozgrywek Błękitni nieoczekiwanie wyeliminowali ekstraklasową Termalikę Bruk-Bet Nieciecza wygrywając 2:1. Z kolei w lidze w derbach województwa zachodniopomorskiego zwyciężyli u siebie Kotwicę Kołobrzeg 2:0.

Przed rokiem w Brzesku w meczu obu ekip padł remis 1:1 (gol Mateusza Kasprzyka). Wiosną w Stargardzie Szczecińskim górą byli gospodarze, którzy zwycięską bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry.

Tekst: MACIEJ PYTKA
Fot. Grzegorz Golec

Komentarze