16 lipca 2015

Nowi gracze w Okocimskim

Przygotowujący się do nowego sezonu Can-Pack Okocimski zakontraktował trzech nowych zawodników. Z zespołem „Piwoszy” związali się młodzieżowcy: Łukasz Krówczyński (ostatnio Proszowianka Proszowice), Krystian Maślanka (poprzednio Podbeskidzie II Bielko-Biała) oraz Filip Kasiński z Garbarza Zembrzyce. Ponadto nowy kontrakt z Okocimskim podpisali Wojciech Wojcieszyński oraz Kamil Białkowski, zaś na kolejny rok z Piasta Czchów wypożyczony został Maciej Pawlik.

nowizawodnicy_jesien2015_1
Od lewej: Krystian Maślanka, Waldemar Sotnicki oraz Łukasz Krówczyński / Fot. Maciej Pytka

Łukasz Krówczyński (ur. 13 lutego 1995 w Krynicy Zdroju) gra na pozycji pomocnika. Jest wychowankiem Popradu Muszyna. Następnie reprezentował barwy SMS-u Kraków oraz Świtu Krzeszowice. Jesień ubiegłego sezonu spędził w Limanovii Limanowa (7 meczów), zaś rundę wiosenną w czwartoligowej Proszowiance Proszowice.

krowczynski_1516_1
Na zdjęciu Łukasz Krówczyński / Fot. Maciej Pytka

Krystian Maślanka (ur. 9 maja 1997 w Nowym Sączu) jest obrońcą. Pierwsze kroki stawiał w Sokole Stary Sącz, skąd w wieku 14 lat trafił do Sandecji Nowy Sącz, w której przeszedł przez drużyny juniorskie oraz zespół rezerw. Sezon 2014/15 spędził w juniorach oraz rezerwach Podbeskidzia Bielsko-Biała.

maslanka_1516_1
Na zdjęciu Krystian Maślanka / Fot. Maciej Pytka

Filip Kasiński (ur. 14 sierpnia 1990 w Żywcu) występuje na pozycji pomocnika. Jest wychowankiem Gwarka Zabrze. Następnie reprezentował barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała (juniorzy), MZKS Alwerni, Górnika Wesoła oraz Zapory Porąbka. Od 2011 roku przez kolejne 4 sezony występował w czwartoligowym Garbarzu Zembrzyce.

kasinski_1516_1
Na zdjęciu Filip Kasiński / Fot. Maciej Pytka

Jako pierwszy w przerwie letniej z Okocimskim związał się bramkarz Waldemar Sotnicki (ur. 14 grudnia 1982 w Krakowie). Nowy golkiper „Piwoszy” jest wychowankiem krakowskiego Kabla. Kolejnym etapem w jego karierze był SMS Kraków, skąd w 2000 roku trafił do Hutnika Kraków. Na Suchych Stawach spędził siedem sezonów z drobną półroczną przerwą na występy w LKS Niedźwiedź. Następnie reprezentował barwy Górnika Wieliczka, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Resovii Rzeszów, skąd jesienią 2010 roku trafił do Limanovii Limanowa.

sotnicki_1516_1
Na zdjęciu Waldemar Sotnicki / Fot. Maciej Pytka

MACIEJ PYTKA

Komentarze