1 lipca 2015

Piwosze po pierwszym treningu

W środowe popołudnie drugoligowi piłkarze Can-Pack Okocimskiego rozpoczęli przygotowania do sezonu 2015/16. Na pierwszym treningu szkoleniowiec „Piwoszy” Tomasz Kulawik miał do dyspozycji 19 zawodników.

1trening_201516
Jedną z nowych twarzy na pierwszym treningu był Konrad Kurzywilk z Jadowniczanki / Fot. Grzegorz Golec

W zajęciach uczestniczyło kilku testowanych graczy, w tym m.in. młodzieżowi pomocnicy z rocznika 1996: Marcel Tyl z Unii Tarnów oraz Konrad Kurzywilk z Jadowniczanki Jadowniki, który w przeszłości występował w drużynach juniorskich Okocimskiego.

Link do galerii zdjęć z pierwszego treningu – Fot. Grzegorz Golec / RDN Małopolska

Na jutro zaplanowano kolejne zajęcia. Piłkarzy czeka między innymi próba wydolnościowa. W ciągu najbliższych dni powinna wyjaśnić się większość spraw kadrowych.

W sztabie szkoleniowym zaszła jedna zmiana. Funkcję grającego trenera bramkarzy będzie pełnił Aleksander Kozioł, który zastąpił na tym stanowisku Daniela Pawłowskiego.

Pełen optymizmu jest kapitan brzeskiej jedenastki, Radosław Jacek: – Pierwszy trening to zawsze swego rodzaju niewiadoma, aczkolwiek wiem, że większość zawodników porozumiała się z klubem. Jako drużyna z pewnością jesteśmy bardziej zgrani niż choćby przed rokiem. Wiemy czego trenera wymaga od nas. Sami również wiemy czego spodziewać się po nim. W każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo, a co z tego wyjdzie okaże się w praniu. Klub postawił przed nami cel znalezienia się w pierwszej ósemce i na pewno będziemy do tego dążyć. Mieliśmy trzytygodniową przerwę i zarazem swoje w tym czasie do zrobienia. Przed nami obóz dochodzeniowy, w czasie którego czeka nas wytężona praca. Do ligi zostało nam niewiele czasu, więc zapewne powoli będziemy schodzić z obciążeń, co nie zmienia faktu, że swoją pracę musimy w tym okresie wykonać.

Ze spokojem do przygotowań podchodzi szkoleniowiec Can-Pack Okocimskiego, Tomasz Kulawik: – Na pierwszym treningu mieliśmy do dyspozycji 19 zawodników, ale jestem przekonany, że z każdym dniem będzie ich coraz więcej. Przede wszystkim szukamy młodzieżowców, głównie na boki pomocy, ponieważ środek mieliśmy dosyć mocny. Formuła przygotowań w porównaniu do zimy zmieni się w niewielkim stopniu. Za niecałe trzy tygodnie czeka nas pierwszy mecz w ramach Pucharu Polski, a w pierwszy weekend sierpnia startują rozgrywki drugiej ligi. Czasu jest więc niewiele. W trakcie obozu dochodzeniowego, który potrwa od poniedziałku do soboty czekają nas dwa treningi dziennie. Czeka nas również seria meczów kontrolnych, które rozegramy głównie w Brzesku, ale na pewno jeden z nich z Garbarnią odbędzie się na wyjeździe w Barcicach.

MACIEJ PYTKA

Komentarze