14 czerwca 2015

Remis rezerw na koniec sezonu

W meczu ostatniej kolejki ligi okręgowej Tarnów I pewne już mistrzostwa rezerwy Okocimskiego KS zremisowały w Dębnie z miejscowym Orłem 1:1. Jedynego gola dla „Piwoszy” zdobył Tomasz Gałka w 15 minucie spotkania.

orzel_oks2_1415_1
Rezerwy zakończyły sezon remisem / Fot. Maciej Pytka

Orzeł Dębno – Okocimski KS II Brzesko 1:1 (1:1)
Bramki:
Karol Ogar 10 – Tomasz Gałka 15.

Sędziował: Mateusz Libera (Żabno).
Widzów: 150.

Orzeł: Paweł Urbański – Robert Siemieniec, Mateusz Gurgul, Jakub Wolnik, Jakub Kumorek (70 Sławomir Kural) – Bartłomiej Ogar, Mariusz Gicala, Mateusz Rylewicz, Bartłomiej Hebda (75 Krystian Zdeb) – Karol Ogar (15 Paweł Chrapusta), Mateusz Hamowski.

Okocimski II: Karol Jurkiewicz – Konrad Kołodziej, Michał Kulig, Jakub Baran, Andrzej Ryglowski – Maciej Pawlik, Tomasz Kozieł, Krzysztof Sikora, Kamil Socha (62 Szymon Kołodziej) – Tomasz Gałka, Krzysztof Styrna (72 Jakub Kościółek).

Dla „Piwoszy” niedzielny mecz w Dębnie nie miał już większego znaczenia, gdyż podopieczni Rafała Polichta już tydzień wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce na koniec sezonu. Inaczej sprawy miały się w przypadku graczy Roberta Sakowicza, którzy do ostatniej kolejki walczyli o pozostanie w lidze okręgowej.

Miejscowi rozpoczęli z wielkim animuszem. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 10 minucie Karol Ogar wykorzystał prostopadłe podanie z głębi pola i technicznym strzałem tuż przy słupku pokonał Karola Jurkiewicza. Młody napastnik Orła przypłacił zdobycie gola kontuzją i chwilę później zmuszony był do opuszczenia placu gry. Riposta brzeszczan była natychmiastowa. Tomasz Gałka urwał się Mateuszowi Gurgulowi, pognał z piłką dobrych kilka metrów i przez nikogo nie niepokojony oddał silny strzał w górny róg, który dał rezerwom wyrównanie.

W dalszej części meczu nie brakowało emocji, również na trybunach. Na początku drugiej połowy sędzia z Żabna zmuszony był nawet do przerwania zawodów na kilka minut ze względu na petardy rzucane w kierunku ławki rezerwowych Okocimskiego. Co chwilę kotłowało się a to pod jedną, a to pod drugą bramką, jednak bramkarze obu ekip szczęśliwie wychodzili obronną ręką z tych opresji. Nie inaczej było w 87 minucie, kiedy to Szymon Kołodziej sfaulował w polu karnym Mateusza Rylewicza i sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mariusz Gicala, ale jego strzał bez problemów odbił Jurkiewicz ratując tym samym swój zespół przed porażką.