8 maja 2015

Do Brzeska przyjeżdża lider

Nie lada wyzwanie czeka w sobotnie popołudnie piłkarzy Can-Pack Okocimskiego. Do Brzeska zawita lider II ligi, ekipa Rozwoju Katowice. Początek meczu wyznaczono na godzinę 16. Zawody poprowadzi sędzia Michał Mularczyk ze Skierniewic.

rozwoj_oks_1415_1
Jesienią w Katowicach bezapelacyjnie zwyciężył Rozwój / Fot. Rozwój Katowice

Walczący o utrzymanie „Piwosze” po ostatniej porażce w Częstochowie mogą mówić o wielkim pechu. Mimo dobrej gry, kilku znakomitych sytuacji odjechali spod Jasnej Góry z zerowym dorobkiem punktowym. Bezpośredni rywal Okocimskiego w kontekście walki o zachowanie ligowego bytu, czyli Puszcza Niepołomice również przegrała swoje spotkanie (2-3 z Siarką Tarnobrzeg) i w dalszym ciągu to brzeszczanie o punkt wyprzedzają rywali zza miedzy plasując się tuż nad strefą spadkową.

Podopieczni Tomasza Kulawika wystąpią w najsilniejszym składzie. Poza meczową osiemnastką znaleźli się trzeci bramkarz Rafał Mazur, Aleksander Ślęczka oraz Tomasz Gałka. W dalszym ciągu urazy leczą Daniel Duszyk oraz Sylwester Tokarz, który ze względu na przepuklinę w tym sezonie już nie zagra. Na lekką kontuzję kolana narzeka Jakub Baran, ale wychowanek „Piwoszy” znalazł się w kadrze na sobotni mecz.

Goście z Górnego Śląska mimo kilku wpadek na początku rundy nadal utrzymują się w ścisłej czołówce II ligi. Drużynę Rozwoju od marca prowadzi nowy szkoleniowiec, legenda Widzewa Łódź Marek Koniarek. Znakomity przed laty snajper ma w szeregach swojej drużyny kilku doświadczonych graczy, z czego najbardziej znanym jest Tomasz Wróbel (znany głównie z występów w GKS-ie Bełchatów). W ostatniej kolejce Rozwój po dramatycznym meczu pokonał Legionovię 2:1, a zwycięski gol dla katowiczan padł w 90 minucie z rzutu karnego, którego egzekutorem był Łukasz Winiarczyk.

Jesienią w Katowicach bezapelacyjnie zwyciężyli miejscowi, którzy pokonali graczy Can-Pack Okocimskiego 3:0. Bramki zdobywali wówczas Robert Tkocz, Mateusz Mazurek oraz Tomasz Wawrzyniak. Warto dodać, że w kadrze Rozwoju znajduje się były zawodnik „Piwoszy” Przemysław Bella. Obrońca ten reprezentował barwy Okocimskiego w I lidze, jesienią 2012 roku.

MACIEJ PYTKA

Komentarze