1 kwietnia 2015

Zdążyli zapomnieć o klęsce

Nietypowo, bo w Wielki Czwartek 2 kwietnia piłkarze Can-Pack Okocimskiego rozegrają swój kolejny mecz. Do Brzeska zawita jedenasta ekipa II ligi, Legionovia Legionowo. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 15.

legionovia_oks_1314_1
Jesienią w Legionowie padł remis 1:1 / Fot. Mariusz Sokalski

Pierwotnie spotkanie to miało odbyć się w sobotę 4 kwietnia, ale na prośbę gości z Mazowsza zdecydowano się je przesunąć na wcześniejszy termin. W obozie „Piwoszy” pełna mobilizacja. – Zdążyliśmy już zapomnieć o niedzielnej klęsce w Mielcu. Koncentrujemy się na czwartkowym meczu z Legionovią i będziemy walczyć o pełną pulę – informuje kierownik drużyny Tomasz Karwala. Z pewnością dobrą informacją jest fakt, że do dyspozycji trenera Tomasza Kulawika jest już środkowy obrońca Arkadiusz Garzeł, który w niedzielę opuścił boisko z powodu urazu głowy. W jutrzejszym meczu nie będzie mu jednak towarzyszył drugi ze stoperów Radosław Jacek, a to ze względu na nadmiar żółtych kartek. Decyzja o tym kto zastąpi kapitana Okocimskiego na pozycji środkowego obrońcy zapadnie tuż przed meczem. Pod uwagę brani są Mateusz Wawryka, Arkadiusz Ryś oraz Arkadiusz Lewiński. W dalszym ciągu kontuzje leczą Rafał Mazur oraz Aleksander Ślęczka.

Rywale z Legionowa podobnie jak brzeszczanie rozpoczęli rundę wiosenną od wygranej (3:1 z Kotwicą). Później piłkarzom trenera Roberta Pevnika nie wiodło się już tak dobrze. Remisy 2:2 z Puszczą i Stalą Mielec oraz porażka w derbowym pojedynku ze Zniczem sprawiła, że gracze z Mazowsza z niepokojem spoglądają na drużyny ze strefy spadkowej, które powoli ich doganiają.

Jesienią w Legionowie w meczu obu drużyn padł remis 1:1. Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Łukasza Kominiaka w 45 minucie, natomiast „Piwosze” odpowiedzi bramką Wojciecha Wojcieszyńskiego w 55 minucie. Warto dodać, że w szeregach rywali znajduje się dwóch byłych graczy Okocimskiego, obrońca Konrad Wieczorek (grał w Brzesku w latach 2011-14) oraz napastnik Kacper Tatara, który zaliczył w brzeskim klubie półroczny epizod wiosną 2014 roku.

MACIEJ PYTKA

Komentarze