12 marca 2015

Nad morzem za sześć punktów

Po udanej inauguracji rundy wiosennej przed „Piwoszami” kolejne wyzwanie. Już w najbliższą sobotę o godz. 17 piłkarze Can-Pack Okocimskiego zmierzą się na wyjeździe z sąsiadem z ligowej tabeli, drużyną Kotwicy Kołobrzeg. Zawody poprowadzi sędzia Szymon Lizak z Poznania.

stadion kotwicy
Stadion Miejski im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu / Fot. www.prostar.pl

Brzeszczanie wyruszą w bardzo daleką, liczącą ponad 800 kilometrów podróż w piątek z samego rana, by wieczorem zakwaterować się w Ustroniu Morskim. W porównaniu do kadry z przed tygodnia w meczowej osiemnastce zaszły dwie zmiany. W miejsce pauzującego za żółte kartki Patryka Bryły do Kołobrzegu pojedzie Arkadiusz Lewiński, natomiast Rafała Mazura zastąpi Aleksander Kozioł.

– Kotwica to bardzo wymagający rywal, który aktualnie znajduje się w dołku. Będzie to typowy mecz za sześć punktów – powiedział trener Okocimskiego Tomasz Kulawik.

W przeciwieństwie do „Piwoszy” gracze Kotwicy nie najlepiej rozpoczęli wiosenne zmagania. Podopieczni trenera Piotra Rzepki, który w trakcie rundy jesiennej zastąpił na tym stanowisku Wiesława Bańkosza w miniony weekend ulegli na wyjeździe Legionovii 1:3. Porażka sprawiła, że Kotwica spadła na 14 miejsce w tabeli i obecnie plasuje się tuż za Okocimskim tracąc do brzeszczan 1 punkt.

Jesienią w Brzesku w meczu obu drużyn padł remis 1:1, a bramki zdobywali wówczas Mateusz Kasprzyk (dla Okocimskiego) oraz Jakub Poznański dla Kotwicy z rzutu karnego.

MACIEJ PYTKA

Komentarze