8 lutego 2015

Wyprawa Piwoszy na Słowację

Drugoligowi piłkarze Can-Pack Okocimskiego znajdują się niemalże na półmetku przygotowań do rundy wiosennej. Podopiecznych trenera Tomasza Kulawika czeka niezwykle pracowity tydzień. Brzeszczanie mają w planach rozegrać aż trzy mecze kontrolne.

bardejov
Zimowe sparingi Okocimskiego na Słowacji to już niemal tradycja / Fot. Peter Cingel

Pierwszy z nich zaplanowano na najbliższy wtorek 10 lutego w Bardejowie na Słowacji. „Piwosze” zmierzą się tam jak co roku z miejscowym Partizanem, który po rundzie jesiennej plasuję się na wysokim trzecim miejscu w grupie wschodniej słowackiej II ligi (drugi poziom rozgrywek). Początek zawodów wyznaczono na godzinę 13.

Dzień później, w środę 11 lutego drużyna Can-Pack Okocimskiego wybierze się do Krakowa, gdzie na sztucznym boisku Garbarni przy ul. Rydlówka brzeszczanie rywalizować będą z ligowym rywalem – Puszczą Niepołomice. Niepołomiczanie po rundzie jesiennej zajmują szesnaste miejsce i toczą z Okocimskim bezpośrednią walkę o utrzymanie się w drugiej lidze. W sierpniowym pojedynku obu ekip górą byli „Piwosze”, którzy w dramatycznych okolicznościach zwyciężyli 2:1, a gola na wagę trzech punktów zdobył wówczas Sani Goringo Abubakar w doliczonym czasie gry. Początek środowych zawodów wyznaczono na godzinę 14.

Na zakończenie tygodnia, w niedzielę 15 lutego o godzinie 12, również w Krakowie, ekipa z Brzeska zmierzy się trzynastą ekipą III ligi małopolsko-świętokrzyskiej – Unią Tarnów. Warto dodać, że w szeregach „Jaskółek” znajduje się Łukasz Popiela, znany z występów w Okocimskim w latach 2009-10.

MACIEJ PYTKA

Komentarze