11 stycznia 2015

R.Pawełek: Celem utrzymanie w II lidze

Podczas inauguracji przygotowań zespołu Can-Pack Okocimskiego poprosiliśmy o krótką wypowiedź prezesa klubu Romana Pawełka, który w kilku zdaniach opowiedział nam o oczekiwaniach zarządu wobec nowego szkoleniowca Tomasza Kulawika. Sternik brzeskiego klubu przedstawił również cele jakie postawiono „Piwoszom” w rundzie wiosennej.

pawelek
Prezes Okocimskiego KS – Roman Pawełek / Fot. Bogusław Hajduk

– Po to dokonaliśmy zmiany na stanowisku trenera, aby drużyna wreszcie się skonsolidowała i zaczęła odpowiednio grać. Mam nadzieję, że zespół pod wodzą trenera Kulawika sprawi satysfakcję kibicom, działaczom i nam wszystkim związanym z tym klubem. Oczywiście prowadziliśmy rozmowy z wieloma szkoleniowcami, w tym z takimi, którzy mogą pochwalić się ekstraklasową przeszłością. Pan Kulawik przekonał nas jednak najbardziej, głównie jeśli chodzi o jego wizję przyszłości dla naszego zespołu. Przeprowadziliśmy serię długich, ale konkretnych rozmów. Z drugiej strony braliśmy również pod uwagę kondycję finansową klubu. Należy pamiętać, że mamy określony budżet, w którym musimy się zmieścić. Pierwszorzędnym celem jaki postawiliśmy przed trenerem jest oczywiście utrzymanie się w drugiej lidze, ale po cichu marzymy o miejscu w środku ligowej tabeli – podsumował Roman Pawełek.

Z optymizmem na zmianę trenera zapatruje się także kapitan brzeskiej jedenastki Radosław Jacek. Doświadczony obrońca „Piwoszy”, podobnie jak kilku innych graczy Can-Pack Okocimskiego miał przed laty okazję współpracować z Tomaszem Kulawikiem w krakowskiej Wiśle.

– Trener Kulawik to osoba o znanym nazwisku w światku piłkarskim. Znam go osobiście z czasów gry w Wiśle Kraków i wiem czego można się po nim spodziewać. Treningi powinny być dla nas fajne i pożyteczne. Przed nami ciekawie zapowiadające się zgrupowanie w Cetniewie. Lista sparingpartnerów również wygląda interesująco. Myślę, że już po obozie, trener będzie miał pierwsze spostrzeżenia dotyczące zawodników. Przyświeca nam tylko jeden cel, jakim jest utrzymanie się w drugiej lidze. Doszło do zmiany szkoleniowca. Wiadomo, że wszyscy wiążą z tym wielkie nadzieje. Napewno każdy z nas zawodników przystępuje do okresu przygotowawczego z chęcią zaprezentowania się trenerowi z jak najlepszej strony. Oby to przełożyło się na lepsze wyniki w rundzie wiosennej – zakończył Radosław Jacek.

MACIEJ PYTKA

Komentarze