8 stycznia 2015

Tomasz Kulawik trenerem Okocimskiego

Nowym trenerem drugoligowych piłkarzy Can-Pack Okocimskiego został Tomasz Kulawik. 45-letni szkoleniowiec związał się z brzeskim klubem półroczną umową. Sztab szkoleniowy „Piwoszy” uzupełnią: Rafał Policht (asystent), Dawid Musiał (trener przygotowania fizycznego), Daniel Pawłowski (trener bramkarzy) oraz Marcin Gruszka (masażysta).

tkulawik1
Tomasz Kulawik został nowym trenerem „Piwoszy” / Fot. Grzegorz Golec

Tomasz Kulawik przez kibiców kojarzony jest głównie z Wisłą Kraków. W jej barwach występował przez 12 sezonów pełniąc przez wiele lat rolę kapitana zespołu. Łącznie z „Białą Gwiazdą” na piersi rozegrał 348 spotkań zdobywając w nich 75 goli. Dwukrotnie (w latach 1999 i 2001) sięgał z Wisłą po tytuł mistrza Polski. W swoim dorobku ma również zdobycie Pucharu Ligi (2001) oraz Pucharu Polski (2002). Kulawik rozegrał także 2 mecze w reprezentacji Polski.

Po zakończeniu profesjonalnej kariery piłkarskiej (Kulawik jeszcze przez kilka lat grywał amatorsko w ekipie Bolesława Bukowno) rozpoczął w 2005 roku pracę w roli asystenta w Wiśle Kraków. Po zdymisjonowaniu Jerzego Engela przez 1,5 miesiąca wspólnie z Kazimierzem Moskalem prowadził pierwszy zespół krakowian. Od 2007 roku ponownie rozpoczął pracę w Wiśle, tym razem z zespołem rezerw, a następnie z ekipą Młodej Ekstraklasy, zwyciężając te rozgrywki w 2008 roku. W sierpniu 2010 roku na krótko został tymczasowym trenerem pierwszego zespołu po zwolnieniu Henryka Kasperczaka. Kolejną szansę na pracę z „Białą Gwiazdą”, tym razem do końca sezonu Kulawik otrzymał w październiku 2012 roku przejmując zespół po Michale Probierzu. Pod jego wodzą Wiślacy zajęli 7. miejsce na zakończenie sezonu 2012/13.

W 2014 roku Tomasz Kulawik pracował w Akademii Piłkarskiej Przebój Wolbrom, gdzie pełnił rolę grającego trenera drużyny seniorów. W Wolbromiu pracował również z zespołem juniorów oraz był odpowiedzialny za koordynowanie grup młodzieżowych.

MACIEJ PYTKA

Komentarze