20 listopada 2014

Godnie pożegnać się z kibicami

Wprawdzie rozegrano już wszystkie mecze rundy jesiennej, ale nie oznacza to jeszcze zakończenia piłkarskich zmagań na drugoligowym froncie. Tradycyjnie dwie kolejki rundy rewanżowej odbędą się jeszcze w listopadzie. W najbliższą sobotę piłkarze Can-Pack Okocimskiego podejmować będą piętnasty zespół II ligi, ekipę Wisły Puławy. Będzie to zarazem ostatnie spotkanie „Piwoszy” na własnym boisku w tym roku. Początek meczu wyznaczono na godzinę 12. Zawody poprowadzi sędzia Kamil Waskowski z Poznania.

wislapulawy_oks_1415_1
Na inaugurację sezonu w Puławach padł bezbramkowy remis / Fot. Sportowe Fakty

Brzeszczanie od dłuższego czasu notują fatalne rezultaty. „Piwosze” w dalszym ciągu czekają na pierwsze od blisko trzech miesięcy zwycięstwo. Od pamiętnej wygranej nad Stalą Mielec podopieczni Dariusza Sieklińskiego zanotowali 6 remisów i aż 5 porażek. W tym czasie trafili do bramki rywali zaledwie czterokrotnie. Kiepska postawa na boisku znalazła swoje odzwierciedlenie w ligowej tabeli. Gracze Okocimskiego znajdują się na 13 miejscu mając zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową, a tę otwiera właśnie ekipa z Puław.

W kadrze Okocimskiego na sobotni mecz z pewnością zabraknie napastnika Wojciecha Dziadzio, który w poprzednim spotkaniu zobaczył czwartą żółtą kartkę. Jego miejsce w ataku zajmie najprawdopodobniej Ukrainiec Jurij Hłuszko. Ponadto z drużyną trenują niedawni rekonwalescenci: Robert Błąkała oraz Daniel Duszyk.

„Wiślacy” również nie rozpieszczają swoją grą. Zawodnicy trenera Bohdana Bławackiego nadal nie potrafią wydostać się ze strefy drużyn zagrożonych spadkiem do III ligi, jednak w ostatnim czasie zanotowali kilka dobrych występów. W poprzedniej kolejce gracze z Puław pokonali Legionovię Legionowo 4:3.
W kadrze Wisły oprócz Iwana Łytwyniuka próżno szukać znanych nazwisk. Ukraińca, który reprezentował barwy Okocimskiego przez 3 sezony (w latach 2010-2013) w Brzesku jednak nie zobaczymy, gdyż od kilku miesięcy pauzuje z powodu kontuzji.

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w sierpniu, na inaugurację rozgrywek II ligi. Wówczas w Puławach padł bezbramkowy remis.

Historia spotkań:

2011/12 (II liga):
Wisła – Okocimski 0:2 (Radosław Jacek 66, Tomasz Ogar 75)
Okocimski – Wisła 1:1 (Robert Trznadel 12 – Dawid Pożak 68)

2014/15 (II liga):
Wisła – Okocimski 0:0

Komentarze