29 października 2014

W piątek z Energetykiem ROW

Nietypowo, bo w piątek 31 października o godzinie 13 piłkarze Can-Pack Okocimskiego rozegrają kolejny mecz ligowy. Ich rywalem na własnym boisku będzie ekipa Energetyka ROW Rybnik, czyli podobnie jak w przypadku „Piwoszy” spadkowicz z I ligi.

energetyk_oks1314_1
W poprzednim sezonie obie ekipy występowały na zapleczu ekstraklasy / Fot. rybnik.com.pl

Oba zespoły przystąpią do piątkowej potyczki w zgoła odmiennych nastrojach. Brzeszczanie z trudem przełknęli gorzką pigułkę w postaci pechowej porażki w ostatniej kolejce z Siarką Tarnobrzeg 0:1 po samobójczym trafieniu kapitana Radosława Jacka. Sytuacja sprawiła, że piłkarze z Brzeska spadli w ligowej tabeli na 13 miejsce.

– Swoją grą nie zasługujemy na miejsce jakie obecnie zajmujemy w tabeli. Owszem, mieliśmy lekki kryzys przed dwa mecze. Trzeba jednak pamiętać, że mówimy o zespole, który latem został praktycznie w połowie na nowo zbudowany. Meczem z Nadwiślanem udowodniliśmy, że wracamy do dobrej dyspozycji. W Tarnobrzegu tylko to potwierdziliśmy, ale niestety zanotowaliśmy niekorzystny wynik. To smuci. – powiedział trener Dariusz Siekliński.

W kadrze Can-Pack Okocimskiego nie należy spodziewać się wielkich rewolucji. Nadal z kontuzjami borykają się Daniel Duszyk, Arkadiusz Garzeł oraz Robert Błąkała. Prawdopodobnie całej trójki nie zobaczymy już w tym roku na boisku, choć pierwsze treningi po urazie stawu łokciowego wznowił już Robert Błąkała i jego powrót do gry w rundzie wiosennej wydaje się całkiem realny.

Z kolei zawodnicy z Rybnika w bieżącym sezonie należą do ścisłej czołówki drugiej ligi. Podopieczni trenera Marcina Prasoła plasują się na wysokim trzecim miejscu tracąc do prowadzącego Rozwoju Katowice zaledwie 1 punkt. W poprzedniej kolejce Energetyk ROW pokonał na własnym boisku drużynę Legionovii Legionowo 2:1. Warto zaznaczyć, że w kadrze śląskiej drużyny znajduje się trzech bardzo doświadczonych zawodników: Dawid Jarka, Grzegorz Fonfara oraz Mariusz Muszalik, którzy łącznie rozegrali ponad 500 spotkań w ekstraklasie.

W ubiegłym sezonie obie ekipy rywalizowały ze sobą na zapleczu ekstraklasy, niestety z marnym skutkiem. Zarówno Can-Pack Okocimski jak i Energetyk ROW z hukiem spadły do II ligi. W bezpośredniej rywalizacji lepsi okazali się gracze ze Śląska, którzy po bezbramkowym remisie w Brzesku, na własnym terenie pewnie zwyciężyli 3:0.

Historia spotkań:

2013/14 (I liga):
Okocimski – Energetyk ROW 0:0
Energetyk ROW – Okocimski 3:0 (Sobczak 58, Cissé 73, 84)

Komentarze