25 października 2014

Porażka w ostatniej minucie (FOTO)

W spotkaniu 14. kolejki rozgrywek II ligi piłkarze Can-Pack Okocimskiego przegrali na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 0:1 po samobójczym golu Radosława Jacka w ostatniej minucie meczu.

siarka_oks_1415_1
W akcji pomocnik „Piwoszy” Wojciech Wojcieszyński / Fot. Maciej Pytka

Siarka Tarnobrzeg – Can-Pack Okocimski KS Brzesko 1:0 (0:0)
Bramka:
Radosław Jacek 90 (s).

Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice).
Żółte kartki: Rafał Parobczyk – Radosław Jacek.
Czerwona kartka: Marcin Stefanik 57 (brutalny faul).
Widzów: 500.

Siarka: Artur Melon – Konrad Stępień, Marcin Stefanik, Łukasz Nadolski, Marcin Bochenek – Pavol Cicman (79 Daniel Koczon), Robert Tunkiewicz (80 Marcin Figiel), Dariusz Frankiewicz, Jakub Więcek (86 Michał Paluch), Rafał Parobczyk – Tomasz Ciećko (68 Mirosław Baran).

Can-Pack Okocimski KS: Aleksander Kozioł – Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Jakub Baran, Mateusz Kasprzyk – Paweł Pyciak (79 Patryk Bryła), Michał Guja (83 Sani Goringo Abubakar), Arkadiusz Ryś, Wojciech Wojcieszyński, Kamil Białkowski (75 Arkadiusz Lewiński) – Wojciech Dziadzio.

O wielkim pechu mogą mówić piłkarze Can-Pack Okocimskiego KS. Podopieczni Dariusza Sieklińskiego zaprezentowali się w Tarnobrzegu z dobrej strony, przez ponad pół godziny grali z przewagą jednego zawodnika, a mimo to zeszli z boiska pokonani. W ostatniej minucie meczu w kuriozalny sposób stracili gola po samobójczym trafieniu kapitana Radosława Jacka.

Pierwsze kilkanaście minut miało dosyć wyrównany przebieg. Żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie sytuacji strzeleckich, choć optyczną przewagą mieli gospodarze. Pierwsze poważne ostrzeżenie ze strony Siarki miało miejsce w 27 minucie, gdy po dobrej zespołowej akcji spudłował Tomasz Ciećko. Chwilę później Aleksander Kozioł z trudem sparował na rzut rożny strzał Dariusza Frankiewicza. Golkiperowi „Piwoszy” z pomocą przyszedł także słupek, gdy bliski zdobycia gola był Ciećko. Na odpowiedź przyjezdnych zziębnięci kibice musieli czekać aż do końca pierwszej odsłony meczu. W polu karnym miejscowych znalazł się Kamil Białkowski, ale uderzył na tyle nieprecyzyjnie, że Artur Melon bez problemów wyłapał jego strzał.

Druga odsłona meczu szczęśliwie ułożyła się dla gości. W środkowej strefie boiska brutalnego faulu na Wojciechu Dziadzio dopuścił się Marcin Stefanik. Sędzia bez wahania sięgnął po czerwony kartonik i od tego momentu „Siarkowcy” musieli grać w dziesiątkę. Zmuszeni zaistniałą sytuacją cofnęli się do defensywy, oddając Okocimskiemu pole do popisu. Sami czyhali jednak na kontraatki, co w kilku przypadkach mogło zakończyć się zdobyciem gola. Gdy wydawało się, że zawody zakończą się podziałem punktów zakotłowało się pod bramką brzeszczan. Gracze Siarki na raty egzekwowali rzut rożny. Frankiewicz zacentrował w pole karne, tam głową w kierunku bramki zagrał Marcin Bochenek, piłkę odbił przed siebie golkiper Okocimskiego, dopadł do niej Daniel Koczon, ale Kozioł ponownie zdołał odbić futbolówkę. Pech chciał, że na piątym metrze stał Radosław Jacek, który prawdopodobnie chciał odegrać piłkę do Kozioła, ale zrobił to tak fatalnie, że pokonał własnego bramkarza.

Nieoczekiwanie w wyjściowym składzie „Piwoszy” znalazł się wychowanek Okocimskiego Jakub Baran. 19-latek zaprezentował się z korzystnej strony, nie przestraszył się drugoligowej otoczki i pokazał, że warto na niego stawiać w przyszłości. Należy przypomnieć, że kibice z Brzeska musieli czekać ponad 6 lat na debiut wychowanka w oficjalnym meczu. Poprzednio sytuacja taka miała miejsce w lipcu 2008 roku, gdy w zespole seniorów zadebiutował 16-letni wówczas Aleksander Kozioł. Oby to był impuls dla brzeskiej młodzieży i zachęta do jeszcze cięższej pracy, a może już niebawem doczekamy się debiutu kolejnego wychowanka Okocimskiego.