24 października 2014

Sprawić prezent trenerowi

Już jutro do gry powrócą drugoligowi piłkarze Can-Pack Okocimskiego. W sobotnie wczesne popołudnie „Piwosze” stoczą pojedynek w Tarnobrzegu z miejscową Siarką, która zalicza się w tym sezonie do ścisłej czołówki. Początek meczu wyznaczono na godzinę 13. Zawody poprowadzi sędzia Marcin Bielawski z Katowic.

oks_nadwislan_1415_3
„Piwosze” od blisko dwóch miesięcy czekają na zwycięstwo / Fot. Grzegorz Golec

Brzeszczanie w miniony weekend nieco poprawili sobie humory remisując na własnym boisku z Nadwiślanem Góra 2:2. Tym bardziej, że przerwali niechlubną serię pięciu gier bez strzelonej bramki. Do pełni szczęścia „Piwoszom” brakuje jednak zgarnięcia pełnej puli, a na to piłkarze z miasta piwa czekają już od blisko dwóch miesięcy. Ewentualna wygrana z Siarką byłaby doskonałym prezentem dla szkoleniowca Can-Pack Okocimskiego. Dariusz Siekliński obchodził bowiem w czwartek 48 urodziny.

– Nie możemy oglądać się na to z kim gramy. Rozgrywki kończą się dopiero 29 listopada. Mamy więc jeszcze kilka meczów do rozegrania i trochę punktów do zdobycia – powiedział Dariusz Siekliński.

– W tej lidze każdy rywal jest równorzędny. Tabela pokazuje, że każdy może wygrać z każdym – dodaje bramkarz Aleksander Kozioł.

Jutrzejszy mecz z Siarką może być okazją do debiutu dla wychowanka brzeskiego klubu Jakuba Barana, który znalazł się w meczowej osiemnastce na to spotkanie. W Tarnobrzegu zabraknie natomiast kontuzjowanych: Roberta Błąkały, Arkadiusza Garzeła oraz Daniela Duszyka.

Rywale z Tarnobrzega w bieżących rozegrywkach radzą sobie bardzo dobrze. Aktualnie zajmują wysokie 6 miejsce z 23 punktami na koncie. Siarkę od 2 września prowadzi Ryszard Kuźma, który zastąpił na tym stanowisku Tomasza Tułacza. Warto dodać, że w kadrze tego zespołu znajduje się Maciej Termanowski, były zawodnik Okocimskiego.

Historia meczów:

1994/95 (II liga):
Siarka – Okocimski 1:0 (Zagórski 88)
Okocimski – Siarka 2:0 (R. Policht 40, Niżnik 53)

1996/97 (II liga):
Okocimski – Siarka 2:2 (Pomorski 7, Klich 84 – Rączkowski 49, Samiec 88)
Siarka – Okocimski 1:2 (Szypuła 87 – Szczepański 26, R. Policht 87)

2000/01 (Puchar Polski, I runda):
Okocimski – Siarka 1:1, pd. k. 2:4 (D. Policht 57 – Szymański 32)

Komentarze