9 października 2014

Najwyższy czas na przełamanie

W najbliższą sobotę 11 października piłkarze Can-Pack Okocimskiego Brzesko stoczą kolejny pojedynek w ramach rozgrywek II ligi. „Piwosze” zmierzą się na wyjeździe z ekipą Rozwoju Katowice. Początek meczu wyznaczono na godz. 15. Zawody poprowadzi sędzia Kamil Adamski z Kielc.

oks_rakow_1415_2
Arkadiusz Garzeł z powodu uraz kości jarzmowej będzie pauzował przez około 2 tygodnie / Fot. brzescyfanatycy.pl

Dla brzeszczan sobotnia potyczka z Rozwojem będzie okazją do rehabilitacji po wysokiej porażce 0:3 w poprzednim meczu z Rakowem Częstochowa. Oprócz 3 punktów „Piwosze” stracili także dwóch podstawowych graczy. O ile uraz kości jarzmowej Arkadiusza Garzeła nie okazał się zbyt groźny (obrońcę czekała około dwa tygodnie przerwy), to w przypadku bramkarza Roberta Błąkały, który doznał urazu stawu łokciowego (zwichnięcie oraz zerwana torebka stawowa) rekonwalescencja potrwa znacznie dłużej. Przypuszcza się, że młody golkiper wróci do gry dopiero na wiosnę.

Ostatnie zwycięstwo gracze Can-Pack Okocimskiego odnieśli dokładnie 31 sierpnia w meczu 6. kolejki ze Stalą Mielec. Od tamtej pory „biało-zieloni” zanotowali kolejno 4 remisy (w tym 3 bezbramkowe) oraz 1 porażkę. Czas więc najwyższy na przełamanie i poprawę punktowego dorobku, który mówiąc delikatnie nie powala na kolana. 15 „oczek” daje „Piwoszom” aktualnie 10 lokatę.

– Rozwój zalicza się do jednej z lepszych ekip w tej lidze. Grają bardzo wysoko, agresywnie i są przy tym bardzo skuteczni. Nie możemy się jednak koncentrować na rywalu. Musimy u siebie wyzwolić na tyle energii i chęci grania, abyśmy my sobie poradzili, a nie będziemy oglądać się na przeciwnika – mówi szkoleniowiec „Piwoszy” Dariusz Siekliński.

Dla Rozwoju obecny sezon jest trzecim na szczeblu II ligi. Podopieczni Dietmara Brehmera (pracuje z zespołem od ponad roku) w bieżących rozgrywkach spisują się bardzo przyzwoicie. Na chwilę obecną zajmują wysokie 5 miejsce z 20 punktami tracąc do prowadzącej dwójki zaledwie dwa „oczka”. Katowiczanie są przy tym dosyć skuteczni. Najskuteczniejszymi strzelcami w tym sezonie w barwach Rozwoju pozostają Tomasz Wróbel (znany z gry w ekstraklasowym GKS-ie Bełchatów) oraz Adam Żak. Obaj zdobyli w rozgrywkach II ligi po 4 gole. Warto dodać, że w kadrze naszego najbliższego rywala znajduje się były gracz brzeskiego klubu. Mowa o obrońcy Przemysławie Belli, który reprezentował barwy Okocimskiego jesienią 2012 roku rozgrywając 4 mecze ligowe.

Komentarze