5 października 2014

Cztery gole rezerw w Uszwi

Drużyna rezerw Okocimskiego odniosła kolejne przekonujące zwycięstwo. Tym razem podopieczni trenera Rafała Polichta pewnie zwyciężyli LKS Uszew po bramkach Kamila Słomki, Tarasa Jaworskiego, Tomasza Gałki i Jurija Hłuszko. Tym samym „dwójka” umocniła się na pozycji lidera tarnowskiej klasy okręgowej gr. I.

uszew_oks2_1415_1
Rezerwy Okocimskiego odniosły kolejne pewne zwycięstwo / Fot. Maciej Pytka

LKS Uszew – Okocimski KS II Brzesko 0:4 (0:2)
Bramki:
Kamil Słomka 33, Taras Jaworśkyj 38, Tomasz Gałka 46, Jurij Hłuszko 56.

Sędziował: Grzegorz Wroński (Tarnów).
Żółta kartka: Andrzej Ryglowski.
Widzów: 50.

Uszew: Bartłomiej Ciszkowicz – Wojciech Kukla, Grzegorz Płachta, Arkadiusz Zydroń, Piotr Pabian – Łukasz Paterek (46 Jakub Szczygieł), Mateusz Frankowski, Paweł Jagielski (56 Grzegorz Wawryka), Igor Kostecki (79 Radosław Stalmach) – Jarosław Górka, Tobiasz Stokłosa (88 Sylwester Niewola).

Okocimski II: Aleksander Kozioł – Sylwester Tokarz (56 Andrzej Ryglowski), Michał Kulig, Mateusz Stolarz, Jakub Baran – Maciej Pawlik, Tomasz Kozieł (46 Krzysztof Sikora), Taras Jaworśkyj, Kamil Słomka (64 Szymon Kołodziej) – Jurij Hłuszko, Tomasz Gałka (75 Arkadiusz Korcz).

Drużyna z Uszwi złożona w dużej mierze z wychowanków i byłych graczy brzeskiego klubu przez ponad pół godziny dzielnie stawiała opór rezerwom Okocimskiego. W tym czasie „Piwosze” stworzyli sobie kilka niezłych okazji do zdobycia gola. Najbliżej tej sztuki był Tomasza Gałka w 19 minucie, gdy lobując bramkarza miejscowych z około 40 metrów trafił w słupek. W 33 minucie przyjezdni dopięli swego za sprawą Kamila Słomki, który kompletnie zaskoczył Bartłomieja Ciszkowicza uderzeniem po ziemi z ostrego kąta. Chwilę później było już 2:0 dla gości po strzale Tarasa Jaworskiego bezpośrednio z rzutu rożnego.

Drugie 45 minut idealnie rozpoczęło się dla Okocimskiego. Szybką akcję Macieja Pawlika celnym strzałem sfinalizował Tomasz Gałka. Wynik na 4:0 ustalił Jurij Hłuszko. Warto dodać, że szansę debiutu w szeregach „Piwoszy” otrzymał 32-letni Arkadiusz Korcz, wychowanek Sandecji Nowy Sącz, a w ostatnich latach zawodnik klubów z regionu sądeckiego (m.in. Wierchów Rabka, Grybovii Grybów, Dunajca Nowy Sącz, Popradu Muszyna, Skalnika Kamionka Wielka oraz Chruślic Nowy Sącz).

Dzięki tej wygranej „dwójka” umocniła się na pozycji lidera tarnowskiej ligi okręgowej grupy I. Za tydzień w niedzielę podopieczni Rafała Polichta podejmą na własnym terenie ekipę Tarnavii Tarnawa.