18 września 2014

Przedsmak piłkarskiego święta

Już w środę 24 września czeka nas piłkarskie święto w Brzesku. Do piwnego grodu zawita ekipa Cracovii. Jednak wstępem do tych wydarzeń dla kibiców Can-Pack Okocimskiego będzie kolejny mecz w ramach rozgrywek II ligi. Tym razem brzescy piłkarze podejmą drużynę Błękitnych Stargard Szczeciński. Początek zawodów o godzinie 16.

Fot. Grzegorz Golec

Na przeszkodzie „Piwoszy” stanie wymagająca ekipa, która mimo młodego składu śmiało poczyna sobie w bieżącym sezonie. Dzięki trzem zwycięstwom z rzędu (z Puszczą 1:0, Stalą Mielec 3:0 oraz Legionovią 2:1) podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego awansowali na wysokie 4. miejsce w tabeli mając w dorobku 15 punktów (o dwa „oczka” więcej niż brzeszczanie). Zespół składa się głównie z graczy na dorobku, wspartych kilkoma bardziej doświadczonymi zawodnikami, jednak bez przeszłości w ekstraklasie. Warto dodać, że w kadrze Błękitnych od blisko roku znajduje się Bartosz Flis, który reprezentował barwy Okocimskiego wiosną 2013 roku. W tym sezonie rozegrał 8 meczów zdobywając w nich 2 bramki.

W obozie Can-Pack Okocimskiego panują dobre nastroje. Nie da się ukryć, że od kilku dni mówi się tylko o środowym meczu Pucharu Polski z Cracovią. „Piwosze” muszą się jednak skupić na najbliższym rywalu. – Druga liga jest na tyle nieobliczalna, że w niej może wszystko się zdarzyć. Wystarczy popatrzyć jaka jest różnica między zespołem z pierwszego i ósmego miejsca. Naszym celem jesienią jest zdobycie jak najwięcej punktów, żeby później wiosną spokojnie zapewnić sobie drugoligowy byt – powiedział w wywiadzie dla Dziennika Polskiego Arkadiusz Ryś.

Komentarze