10 września 2014

Odczarować stadion Znicza

Drugoligowi piłkarze Can-Pack Okocimskiego kontynuują serię meczów na Mazowszu. Już w najbliższy piątek „Piwosze” zmierzą się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Początek tego spotkania wyznaczono na godz. 19.

Piłkarze Okocimskiego na stadionie Znicza Pruszków nie zdobyli jeszcze ani jednego punktu. Fot. Maciej Pytka

Podopieczni trenera Dariusza Banasika bardzo dobrze spisują się w obecnych rozgrywkach. Po siedmiu kolejkach zajmują wysokie trzecie miejsce mając w dorobku 13 punktów (o 1 więcej niż „Piwosze”). W miniony weekend zanotowali jednak wysoką porażkę 0:3 w Stalowej Woli. Pruszkowianie nie mają w swoich szeregach wielkich nazwisk. Najbardziej doświadczonym graczem Znicza pozostaje bezapelacyjnie pomocnik Artur Januszewski, który ma za sobą przeszło 150 spotkań w ekstraklasie (w barwach Stomilu Olsztyn, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Wisły Płock oraz Zagłębia Lubin).

Brzeszczanie nie mają zbyt wiele czasu na regenerację sił. W ubiegłą niedzielę zanotowali cenny remis 1:1 w Legionowie z tamtejszą Legionovią. W Pruszkowie o dobry wynik będzie jednak niezwykle trudno. Warto wspomnieć, że Okocimskiemu nigdy nie udało się wywieźć ze stadionu Znicza choćby jednego punktu. W zespole nikt nie narzeka na urazy. Do treningów powoli powraca Michał Guja.

Historia meczów:

Sezon 2010/11 (II liga)
Znicz – Okocimski 3:0 (Maciej Rybaczuk 22, Kacper Tatara 55, 74)
Okocimski – Znicz 3:0 (Michał Kucharski 49 (s), Jarosław Krzak 88, Maciej Kisiel 89)

Sezon 2011/12 (II liga)
Okocimski – Znicz 1:1 (Iwan Łytwyniuk 34 – Arkadiusz Jędrych 90)
Znicz – Okocimski 2:0 (Norbert Jędrzejczyk 33, Paweł Bylak 76)

Komentarze