4 września 2014

Powrót kapitana

Już w najbliższą niedzielę piłkarze Can-Pack Okocimskiego KS spróbują podtrzymać zwycięską passę. Okazją ku temu będzie wyjazdowy mecz z Legionovią Legionowo w ramach 7. kolejki rozgrywek II ligi. Początek zawodów o godzinie 16.

oks_puszcza_1a
Przy piłce Wojciech Wojcieszyński, zdobywca dwóch goli ze Stalą / Fot. Grzegorz Golec

Uskrzydleni zwycięstwami
Oba zespoły przystąpią do niedzielnej potyczki w nieco odmiennych nastrojach. „Piwosze” dzięki zwycięstwom w dwóch ostatnich meczach przed własną publicznością (z Puszczą Niepołomice 2:1 oraz Stalą Mielec 3:2) wysforowali się na 4 pozycję w ligowej tabeli, mając w dorobku 11 punktów, co znacznie poprawiło atmosferę w drużynie Dariusza Sieklińskiego i pozwoliło uwierzyć w umiejętności jego zawodnikom.
– Wiedziałem, że wcześniej czy później to wypali i wypaliło bardzo szybko, bo w dwa miesiące zrobiliśmy zespół, który w tej lidze jest w stanie wygrać z każdym. Gramy ofensywnie, w każdym meczu strzelamy bramki i bardzo się cieszymy – powiedział po meczu ze Stalą trener Siekliński.

Powrót kapitana
Opiekuna brzeszczan z pewnością ucieszył fakt, że po absencji powróci kilku podstawowych graczy. Mowa tu przede wszystkim o kapitanie Radosławie Jacku, który ze względu na nadmiar żółtych kartek nie mógł wystąpić w meczu ze Stalą. Szczegółowe decyzje dotyczące meczowej osiemnastki zapadną po jutrzejszym treningu.

Młodzi gniewni
W obecnym sezonie podopieczni słoweńskiego trenera Roberta Pevnika zainkasowali 8 punktów (2 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażki), co sprawiło, że aktualnie plasują się na 11 miejscu. W drużynie z Mazowsza próżno szukać znanych nazwisk. Trzon zespołu stanowią młodzi zawodnicy, w tym czterech obcokrajowców: Słoweńcy – Miha Goropevšek i Saša Kovjenič, Serb Lazar Pavić oraz Nigeryjczyk Samuelson Odunka. Warto również wspomnieć o trójce graczy, którzy maja za sobą przeszłość w Okocimskim. Najdłuższym stażem może się pochwalić obrońca Konrad Wieczorek, który reprezentował barwy brzeskiego klubu przez 3 sezony, w latach 2011-2014. Pozostała dwójka: Łukasz Zaniewski oraz Kacper Tatara zaliczyli jedynie półroczne epizody, odpowiednio jesienią 2012 roku oraz wiosną 2014.

Niedzielne spotkanie w Legionowie poprowadzi Paweł Dreschel z Gdańska, który od sześciu lat sędziuje na szczeblu centralnym, z czego pięć ostatnich sezonów spędził na zapleczu Ekstraklasy.

Komentarze